Foto «Rīta agrumā» uzvar konkursā par gada labāko dabas bildi

Fotokonkursā "Mana šī gada labāka dabas bilde 2014" žūrijas un skatītāju vērtējumā galveno balvu  ieguvusi bioloģijas doktores Māras Pakalnes uzņemtā fotogrāfija "Rīta agrumā", informē Latvijas Universitāte (LU).

Fotogrāfija tapusi 2014.gada vasarā, Sudas-Zviedru purvā, kas atrodas Gaujas Nacionālā parka (GNP) teriotrijā. Konkursa uzvarētāja ir bioloģijas doktore Māra Pakalne ir "LIFE+" projekta "Prioritāro mitrāju biotopu aizsardzība un apsaimniekošana Latvijā" vadītāja un vadošā pētniece.  

„Šajā fotogrāfijā Sudas-Zviedru purvs izskatās brīnišķīgi un tā arī ir, fotografēšana ir mans vaļasprieks, tomēr vēlos pievērst uzmanību tam, ka šī purva pastāvēšana ir apdraudēta, to radījusi cilvēku iejaukšanās dabas procesos. Šobrīd veicam izpētes darbus, lai varētu lemt par efektīvākajiem purva glābšanas darbiem”, skaidro pētniece Māra Pakalne. 

Viņa pauž gandarījumu, ka ar Eiropas Komisijas (EK) finansiālā atbalsta palīdzību iespējams glābt, kaut nelielu daļu skaistās un unikālās Latvijas dabas bagātības un prieks, ja fotogrāfijā izdodas šo Latvijas skaistumu parādīt arī plašākai sabiedrībai. 

LU Bioloģijas fakultates (BF) organizētajā fotokonkursā varēja piedalīties tikai fakultātes studenti, darbinieki un absolventi.

2014.gada tēma bija "Daba mums apkārt". Žūrijā darbus vērtēja profesionāls fotogrāfs Andris Eglītis.

Konkurss norisinās jau 12 gadus, kopš 2002.gada un tā darbu izstāde joprojām apskatāma LU BF vestibilā.

Pasaulē arvien lielāku uzmanību pievērš dabisko mitrāju saglabāšanai un to atjaunošanai. Lai saglabātu Eiropas Savienībai (ES) un Latvijai nozīmīgos mitrāju biotopus, laika posmā no 2013. līdz 2017.gadam tiek īstenots projekts „Prioritāro mitrāju biotopu aizsardzība un apsaimniekošana Latvijā”, ko finansē EK "LIFE+" programmas un Latvijas vides aizsardzības fonda administrācija. Projektu īsteno LU un četri projekta sadarbības partneri – SIA „Ridemo”, SIA „E-Būvvadība”, Igaunijas dabas fonds ("Eestimaa Looduse Fond") un Dipholcas purva apvienība ("BUND Diepholzer Moorniederung").

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti