Foto: Profesionāli bārddziņi nogriež «Dinamo Rīga» hokejistu ūsas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Novembra mēnesī Latvijas Urologu asociācija kopā ar citiem sociālās akcijas atbalstītājiem aicināja Latvijas vīriešus ataudzēt jeb “atlaist” ūsas, lai tādā veidā pievērstu uzmanību vīriešu veselības problēmām, piemēram, prostatas un sēklinieku vēzim, kā arī citām saslimstībām. Akcijā iesaistījās arī “Dinamo Rīga” hokejisti, kuri audzēja sejas apmatojumu un piedalījās konkursā “Ūsu karalis 2014”.

Īstenojot dažādas "Ūsu mēneša" jeb Movembra aktivitātes, kopīgā akcijā otro reizi apvienojās Latvijas Urologu asociācija, hokeja komanda “Dinamo Rīga”, kā arī vairāki Latvijas uzņēmumi. Akcijas laikā sabiedrības uzmanība tika pievērsta vīriešu veselības problēmām, to savlaicīgai diagnostikai un ārstēšanai. Sociālā akcija noslēdzās ar "Dinamo Riga" spēlētāju atvadīšanos no izaudzētajām ūsām profesionāla bārddziņa pavadībā.

Akcijas rīkotāji ir vienisprātis, ka par vīrieša pašpārliecinātību liecina ne tikai ūsu audzēšana, bet arī sevis un savas veselības cienīšana, regulāri apmeklējot ārstu. 

Ikvienam vīrietim jāatceras, ka uroloģiska rakstura problēmas nav normālas novecošanās simptoms vīrietim, bet gan saslimšana, kuru nepieciešams ārstēt.

“Latvijā ir otra augstākā mirstība no prostatas vēža, kas sasniedz 7,4%, ierindojoties otrajā vietā aiz Lietuvas. No urīnpūšļa vēža pagājušajā gadā konstatēti 164 nāves gadījumi, savukārt no prostatas vēža – 368. Jaunākais vīrietis, kas nomiris no prostatas vēža bija tikai 39 gadus vecs,” ar nožēlu atklāj Latvijas Urologu asociācijas biedrs, pieredzējis urologs Pēteris Vaganovs, kurš varētu turpināt šādu statistikas datu pārstāstu, vienlaikus apzinoties, ka šī nav pareizā pieeja, kā pārliecināt Latvijas vīriešus savlaicīgi apmeklēt urologu un veikt regulāras pārbaudes.

Nepieciešams ir visas sabiedrības atbalsts, kas vīriešiem palīdzētu apzināties - tas nav normāli, ka Latvijas vīriešu dzīves ilgums ir par 10 gadiem īsāks nekā sieviešu.

Lai mainītu faktu, ka teju katru dienu Latvijā mirst kāds vīrietis no uroloģiska rakstura saslimstības, nepieciešams iesaistīties visiem – sievām, mīļākajām, mammām, meitām un, protams, arī pašiem vīriešiem. Bieži vien tieši ārējs iedrošinājums ir izšķirošs, lai savlaicīgi konstatētu kādu saslimšanas gadījumu un to spētu ārstēt ar atbilstošajām metodēm,” sacīja urologs Pēteris Vaganovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti