4. studija

4. studija

4. studija

Pa telefonu dārgas mantas pārdod veciem, slimiem un rīcībnespējīgiem cilvēkiem

Cīņā ar vīrusu ņemsim talkā slotu un labu garastāvokli!

Fizioterapeite iesaka: 3 vienkārši elpošanas vingrinājumi plaušu treniņam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Kurš no mums gan nevēlas justies spēcīgs un vesels? Šobrīd ļoti būtiski ir pievērst uzmanību mūsu plaušu darbībai, un tāpēc ir nepieciešami speciāli elpošanas vingrinājumi, kurus iesaka fizioterapeite Līga Šmite.

Katru rītu būtu jāatvēl vismaz desmit minūtes nieka trim vingrinājumiem, kas nebūt nav sarežģīti, toties ļoti iedarbīgi, iesaka fizioterapeite Līga Šmite.

“Viens no tādiem galvenajiem ir diafragmālā elpošana, kas tieši sievietēm ir tāds grūtākais variants, bet iemācoties pareizi sāk kustēties diafragma. Vienu roku mēs uzliekam uz krūšu kurvja, otru mēs uzliekam uz vēdera. Augšējā roka nedrīkst kustēties, kustas tikai apakšējā roka. Mēs ieelpojam trīs sekundes ar vēderu – vēders kārtīgi piepūšas, un izelpojam tikai ar vēderu – 6 sekundes. Tātad izelpa ir divas reizes garāka nekā ieelpa. Izelpā ir jābūt tādai sajūtai, ka beigās tā vēdera muskulatūra pielīp pie mugurkaula klāt, ka tur vairs nekas iekšā nepaliek,” skaidroja fizioterapeite.

Ieelpu vajag veikt caur degunu un izelpu caur muti. Šis vingrinājums jāveic reizi dienā līdz 10 piegājieniem. Cilvēkiem, kuri šādu vingrinājumu nav pildījuši, pietiks arī ar mazāk reizēm, jo var parādīties galvas reiboņi, jo šādi organismam pieplūst ļoti daudz skābekļa.

“Otrs ļoti labs vingrinājums, ko mēs varam izmantot mājās, ir ar slotas kātu, katram noteikti tāds ir. Mēs paņemam abās rokās, ieelpā mēs ceļam taisnas rokas augšā un taisām kārtīgu dziļu ieelpu, atceramies – izteiktāk ar vēderu, un izelpā mēs laižam rokas lejā, un tā 15 reizes,” stāstīja Šmite.

Šādi mēs iekustinām plecu joslu, kā arī tiek izkustinātas plaušas.

“Un tad mēs varam pāriet pie nākamā vingrinājuma. Rokas paliek augšā, un ieelpā mēs noliecamies uz vienu sānu, bet gurni paliek uz vietas, mēs vairāk ribas iestiepjam. Mēs kārtīgi ieelpojam, izelpā atpakaļ un uz otru pusi – ieelpa un izelpa, un tā kopā 20 reizes, lai kārtīgi mēs jūtam, ka sānu muskulatūra pastiepjas,” stāstīja Šmite.

Vingrot noteikti labāk no rītiem, parādīsies vairāk enerģijas, būs produktīvāka darba diena.

Un pēdējais ir izteikti plecu joslas mobilitātei – mēs maksimāli izkustinām plecus uz katru pusi. Šeit elpošana ir brīva.

Tātad desmit minūtes, un mēs esam to vajadzīgo darbiņu izdarījuši mūsu plaušām –  esam iekustinājuši plaušas, uzlabojuši asinsriti un varam sākt dienu.

Noteikti vajdzētu arī skriet un braukt ar riteni, tas mums palīdzēs, iesaka Šmite.  

Jo labāka asinsrite, jo labāka imunitāte ķermenim, un – jo labāka imunitāte, jo ķermenis ir izturīgāks pret visiem vīrusiem. Starp citu, arī dziedāšana ļoti labi ventilē plaušas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti