Kā labāk dzīvot

Sapņi un domas par Latviju 2050.gadā

Kā labāk dzīvot

Psiholoģe: Dusmas, ko tolerējam mājās, mēdzam "nolaist" sociālajos tīklos

Viedpulksteņos iestrādātās funkcijas ļauj sekot līdzi savam veselības stāvoklim

Fitnesa trenere: Viedpulkstenis palīdz saskaņot mūsu vēlmes ar ķermeņa iespējām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Laikapstākļiem uzlabojoties, skriešanai pievēršas arī tie, kas to iepriekš nav darījuši, nereti pārvērtējot savu fizisko sagatavotību – ar prātu gribas noskriet vairāk, nekā ķermenis sākumā spēj, Latvijas Radio 1 raidījumā “Kā labāk dzīvot” sacīja funkcionālā fitnesa trenere Nika Linde. Viņa norādīja, ka viedpulkstenis, kas nolasa ne tikai veikto distanci, bet arī pulsu un citus rādījumus, pēc skrējiena var palīdzēt izanalizēt, vai temps un distance bija piemērota.

Cilvēkiem, kuri aktīvi nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, progresa izsekošanai Linde ieteica lietot viedpulksteni, jo “trenerim ir svarīgi ne tikai vadīties pēc sajūtām, bet reāli arī redzēt, kāds treniņa laikā ir pulss. Ja tam var sekot līdzi abi – gan pats lietotājs, gan treneris –, tad tas ir labs un precīzs indikators, kādā fiziskajā sagatavotībā uz šo brīdi ir klients, kurš, piemēram, ir svešs”.

Viedpulksteņu cenu amplitūda ir ļoti plaša – no dažiem eiro līdz vairākiem simtiem. Cena ietekmē uzlādes nepieciešamības biežumu, rādījumu precizitāti, funkcijas, ko viedpulkstenis sniedz, piemēram, iespēju sekot līdzi miega kvalitātei vai atbildēt uz zvaniem, izmantojot vien pulksteni.

Viedpulksteņi nesniedz pilnībā precīzus mērījumus, taču ļauj saprast vidējos rādījumus.

Vienas vai divu vienību kļūda nemaina patieso veselības stāvokli, taču ievērojama nobīde no vidējās normas liecina, ka ir pārslodze vai tuvojas saslimšana, jo tad pasliktinās miega kvalitāte, ķermenis sliktāk atjaunojas, nervu sistēma ir uzbudinātāka. “To mēs varam pat ar prātu neredzēt, bet viedierīces, ja mēs sekojam ikdienā līdzi, spēj nolasīt to,” norādīja Nika Linde. Precīzākā ierīce ir pulsometra josta, kuru liek ap krūškurvi.

“Mēs varētu sagaidīt, ka šīs ierīces, kas palīdz noteikt savus rādītājus, kaut kādā brīdī kļūst par iemeslu sarunai ar ārstu vai konsultācijai,”

pauda Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrības vadītājs, profesors Kārlis Trušinskis, atgādinot, ka novērošana vien veselībai nepalīdzēs. Ja pamana kādas atkāpes no normas, svarīgi laikus reaģēt un konsultēties ar ārstu.

Viedpulkstenis pamatā ir ierīce, ko izmanto paškontrolei, taču, kad ar datiem, kas liecina par veselības problēmām, dalās ar ārstu, viņam ir jāreaģē, pastāstīja Trušinskis. Jau šobrīd pacienti mēdz iepazīstināt ārstus ar viedierīču noteiktajiem veselības rādījumiem.

“Nevajag ļoti, ļoti aizrauties ar 24 stundu sava veselības stāvokļa monitorēšanu, jo arī tā var būt slimības pazīme,” ieteica profesors, atgādinot, ka jāsaglabā mērenība. Gan pulss, gan asinsspiediens ir faktori, kas nemitīgi mainās. “Es nezinu, kā ir ar miegu un stresa līmeņa novērtēšanu, es tos saucu par surogātrādītājiem, jo – kā gan kāds var pateikt tieši, kāds jums tas miegs bija,” sprieda Kārlis.

Viņaprāt, būtiskākais rādītājs, kam jāpievērš uzmanība, ir viedierīču ekrānā pavadītais laiks, jo tas liecina par dzīvesveidu, piemēram, pavadīto laiku, sēžot dīvānā, kam ir saistība ar sirds veselību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti