«Facebook» līdzdibinātājs Cukerbergs novēl uzņēmuma akcijas labdarībai

Sociālā tīkla “Facebook” līdzdibinātāja, miljardiera Marka Cukerberga ģimenē piedzimusi meita. Par godu priecīgajam notikumam viņš novēlēs labdarībai 99 procentus kompānijas akciju.

Kopējā atdāvināto akciju vērtība ir apmēram 45 miljardi Amerikas Savienoto Valstu dolāri, jeb 42 miljardi eiro. Īpaša paziņojumā jaunie vecāki norāda, ka ziedojuma mērķis ir veicināt cilvēku potenciālu un sekmēt vienlīdzību, īstenojot dažādus sabiedriskā labuma pasākumus.

Pārvērst akcijas ziedojumos Cukerbergs un viņa dzīvesbiedrene Priscilla Čana gan plāno pakāpeniski visas savas dzīves laikā. 

Galvenās darbības jomas būs personalizētas mācības, slimību ārstēšana, un stipru kopienu veidošana. Vēstulē Cukerbergs arī pauž mīlestību pret savu jaundzimušo meitu un uzsver nepieciešamību bērniem atstāt labāku pasauli. “Mēs nespējam vien sagaidīt, lai redzētu, ko tu atnes šai pasaulei,” rakstīts paziņojumā.

Iepriekš no prāvas daļas savas bagātības šķīrušies arī citi amerikāņu informācijas tehnoloģiju pasaules giganti. Piemēram, “ Microsoft” dibinātājs un savulaik pasaulē bagātākais cilvēks Bils Geitss līdz šim brīdim ziedojis 28 miljardus un kopumā plāno ziedot 95 procentus no savas ģimenes bagātības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti