Ešenvalda ziemeļblāzmas vīziju atskaņos LSO koncertciklā bērniem un jauniešiem

Koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) kopā ar Egīlu Šēferu un Ēriku Ešenvaldu turpinās izglītojošo koncertciklu jaunākajai klausītāju paaudzei. Notiks trīs mūzikas seansi - pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, kā arī vecāko klašu skolēniem.

16. februārī trīs dažādos seansos (pulksten 10.00 – pirmsskolas vecuma bērniem, 11.30 skolas vecuma bērniem un 13.00 vecāko klašu skolēniem) koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājas Simfoniskais orķestris kopā ar Egīlu Šēferu un Ēriku Ešenvaldu turpinās izglītojošo koncertciklu jaunākajai klausītāju paaudzei.

Koncerta apmeklētājiem Egīla Šēfera vadītajā koncertā būs iespēja iepazīties ar viena no latviešu slavenākā, arī pasaulē zināmākā komponista Ērika Ešenvalda daiļradi. “Mēs skatīsimies uz Ērika Ešenvalda arktiskajām vīzijām,” stāsta Egīls Šēfers. “Šoreiz koncertciklā būs tāda emocionāla tēma – iedvesmas meklējumi. Ēriks pats stāstīs, kā pēdējos četrus gadus savā mūzikā ir pievērsies tieši arktiskajām ziemeļu tēmām un pats ir devies ekspedīcijās – iedvesmas meklējumos. Viņa mūzika ir ļoti tēlaina, tur tiešām šos dažādos ziemeļu tēlus var atrast – gan ziemeļblāzmas, gan ceļojumus suņu pajūgos, gan ziemeļu tautas mūzikas iedvesmas, gan dabas noskaņas, visādas ledainas skaņas. Tās viņš meistarīgi panāk ar dažādām orķestra krāsām, kuras mēs mēģināsim demonstrēt. Mūziķiem būs jāspēlē uz glāzēm, būs dažādi klarnetes efekti, vēja skaņu imitācijas.”

Liepājas Simfoniskā orķestra un diriģenta Atvara Lakstīgalas izpildījumā skanēs fragmenti no Ērika Ešenvalda Ceturtā Liepājas koncerta “Arktikas nakts vīzijas” klarnetei, orķestrim un elektronikai.

Opuss vēsta par naksnīgajiem ziemeļiem, kas komponistu tik ļoti iedvesmoja, ka vēlāk tapa arī multimediāla simfonija „Ziemeļu gaisma”. Caur dabas norišu atainojumu komponists mēģina uzminēt pasaules esības noslēpumu.

Šī koncerta tapšanu savulaik veicināja tieši Liepājas Simfoniskais orķestris, kas nu jau vairāku gadu garumā būs realizējis 12 Liepājas koncertu ciklu, pasūtinot jaundarbus dažādiem latviešu komponistiem. Ceturtā Liepājas koncerta pirmatskaņojums notika 2012. gada oktobrī Liepājas Latviešu biedrības nama zālē, kad kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri Atvara Lakstīgalas vadībā to izpildīja klarnetists Ints Dālderis.

Šajā koncertā klarnetes partiju izpildīs koncerta vadītājs Egīls Šēfers: “Patiesībā izaicinājums ir ļoti liels – gan spēlēt, gan vadīt koncertu. Līdz šim esmu to darījis kamermūzikas koncertos – mugura slapja! Es to, protams, cenšos neizrādīt, un klausītājs to nejūt, bet tā koncentrēšanās un cepuru mainīšana no vadīšanas uz spēlēšanu ir diezgan sarežģīta. Te nu atvilkt elpu nesanāks, tā kā tās būs tādas ļoti aizraujošas 45 minūtes.”

Klausītāju iespaidus un iztēli paspilgtinās arī video noformējums – ziemeļu gaismas, ziemeļblāzma, fragmenti no dokumentālās filmas par komponista ceļojumiem uz ziemeļiem.

Biļetes uz LSO rīkotajiem koncertiem pieejamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv un stundu pirms koncerta tā norises vietā, savukārt plašāka informācija atrodama www.liepajassimfoniskais.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt