Eksperti: Nekvalitatīva ēku siltināšana apdraud gaisa kvalitāti iekštelpās

Konstatēts, ka ikdienā 90% laika cilvēki pavada telpās. Darba drošības un vides veselības institūta dati liecina, ka šobrīd Latvijā 80% publiskā pielietojuma telpu, tai skaitā skolu un bērnu dārzu, neatbilst prasībām, jo ventilācija ir katastrofāli slikta. 95% no siltināto ēku ogļskābās gāzes līmenis piecas reizes pārsniedz normu.

Ņemot vērā pieaugošo pieprasījumu pēc hermētiskām ēku konstrukcijām, piesārņojumam vairs nav iespējams izkļūt no mājas, taču pat neliela gaisa kvalitātes samazināšanās var radīt veselības problēmas, it īpaši bērniem un alerģiskiem cilvēkiem. Slikts gaiss iekštelpās ietekmē cilvēku veselību, darba spējas un labklājību.

Siltinot ēkas, katastrofāli krītas gaisa kvalitāte iekštelpās, jo, tiecoties samazināt izmaksas, būvnieki mēdz „aizmirst" uzlabot ventilācijas sistēmu. Vainot var ne tikai būvniekus, jo celtniecības procesu ķēdītē iesaistīti arī pasūtītāji un projektētāji, kuri ne vienmēr ir iedziļinājušies visās prasībās.

Pati labākā ventilācija vienmēr būs atvērts logs, apgalvo raidījuma "Kā labāk dzīvot" uzaicinātais eksperts Artūrs Gredzens.

Ļoti iespējams, ka nogurums un galvassāpes ir nevis pārmērīgas strādāšanas, bet piesārņota gaisa rezultāts. Ogļskābā gāze ir sasmakušais gaiss, ko izelpo cilvēki. Tā rada miegainību, koncentrēšanās spēju samazināšanos un galvassāpes.

Gaisa piesārņojums iekštelpās ir astotais slimību izraisītājs pasaulē. Latvijas Ārstu biedrībā plānota atkārtota diskusija ar būvnieku, inženieru un arhitektu profesionālajām asociācijām par energoefektivitātes saistību ar gaisa kvalitāti renovētājās ēkās.

Pilns raidījuma "Kā labāk dzīvot" ieraksts

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti