Ekspedīcija "Mana jūra" tuvojas Ovīšu bākai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Ekspedīcija „Mana jūra” ir ceļā uz Ventpils novada Ovīšu bāku, kur pēcpusdienā notiks zaļā nodarbība, savukārt plkst. 19 - koncerts "Klasika. Bākā".

Koncertā uzstāsies Liepājas Simfoniskā orķestra čellists Ēriks Kiršfelds un vijolniece Liene Neija-Kalniņa, klausītāji varēs baudīt klasiķu Baha, Ravēla un citu komponistu skaņdarbus.

Jau svētdien ekspedīcija turpinās iesākto vairāk nekā 500 kilometru garo ceļu gar jūru uz Ainažiem, lai izpētītu un pievērstu uzmanību Baltijas jūras un piekrastes aizsardzības problēmām.

„Mums ceļā, manuprāt, jau 11. diena. Izgājām 8. jūlijā un tagad jau esam ceļā uz Ovīšu bāku. Tā kā viss rit pēc noteiktā plāna. Katru dienu mums notiek zaļās nodarbības, iesaistot zvejniekus, vietējos ekspertus, kā arī Dabas aizsardzības pārvaldes cilvēkus. Pasaules Dabas fonds kopā ar mums bija pirmo dienu, Ints Mednis. Kā saka, raiti ejam tos 500 kilometrus,” stāsta gājiena „Mana jūra” dalībniece Baiba Prūse.

Vides izglītības fonds kampaņu "Mana jūra" rīko otro gadu pēc kārtas, tajā ikviens aicināts iesaistīties, lai dotos kopīgā ekspedīcijā gar Latvijas piekrasti. Ekspedīcija ilgs līdz 8.augustam.

Kampaņas mērķis ir popularizēt Baltijas jūras un Latvijas jūras piekrastes unikālās dabas vērtības un pievērst uzmanību jūras piesārņojošo atkritumu problemātikai. Šogad pasākumos tiks apkopots ne tikai izziņas prieks un rūpes par Latvijas piekrasti, bet arī aktivitātes ar mākslas un mūzikas elementiem.

Visas ekspedīcijas maršrutā, veicot jūras piesārņojošo atkritumu monitoringus, notiks mītiskā tēla "Atkritumu haizivs" medības, kurās sadarbībā ar "Zaļo jostu" tiks veikta piekrastes sakopšana un unikālu datu apkopošana turpmākām aktivitātēm atkritumu situācijas risināšanai jūrā un piekrastē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti