Eiropas kāpņu dienā aicina atturēties no lifta

Piektdien, 5.jūnijā, pirmo reizi visā Eiropā risinās „Eiropas kāpņu diena". Tajā iesaistījusies arī Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības (ES) Padomē un aicina ikvienu pievienoties akcijai, lifta vietā izvēloties kāpnes.

Mazkustīgs dzīvesveids turpina būt par vienu no mūsdienu sabiedrības bīstamākajiem ieradumiem. Kā vēsta Eirobarometra pētījums,

59% Eiropas iedzīvotāju reti nodarbojas vai nekad nenodarbojas ar sportu.

Fizisku aktivitāšu trūkums ir lielāks drauds veselībai kā smēķēšanai, liecina Pasaules Veselības organizācijas (PVO) sniegtā informācija.

Ik gadu aptuveni 600 000 iedzīvotāju Eiropā mirst no nepietiekama fizisko aktivitāšu daudzuma.

Lai sekmētu pārmaiņas sabiedrībā, Starptautiskā Sporta un kultūras asociācija (ISCA) pirmoreiz rīko akciju „Eiropas kāpņu dienu". Akcija norisinās visā Eiropā, un tās laikā ikviens iedzīvotājs tiek aicināts domāt par savu veselību un izmantot iespējas ikdienā kustēties vairāk,

piemēram, liftu un eskalatoru vietā izvēloties trepes, savukārt personiskā transportlīdzekļa vai sabiedriskā transporta vietā iespēju braukt ar velosipēdu vai iet ar kājām.

ISCA ir nevalstiska organizācija, kas pārstāv vairāk nekā 190 sporta organizācijas no visas pasaules. Viens no organizācijas lielākajiem projektiem ir „Now We Move", kas popularizē fizisko aktivitāšu nepieciešamību un ieguvumus veselībai.

„Viena no manām prioritātēm ir uzrunāt sabiedrību nolūkā pievērst vairāk uzmanības un atbildības savai veselībai. Cilvēka veselība nav tikai viņa personīga bagātība, bet arī kopējs sabiedrības labums. Katru dienu mums ir iespēja izdarīt veselīgu izvēli: šodien – kāpt pa kāpnēm, nevis braukt liftā, rīt – priekšroku dot svaigiem augļiem un dārzeņiem, nevis našķiem ar sāli un cukuru. Tāpēc aicinu ikvienu Eiropas iedzīvotāju būt aktīvam un rādīt labāko priekšzīmi arī apkārtējiem. Šodien iesim pastaigās, kāpsim pa kāpnēm, ēdīsim veselīgāk un būsim veseli!" uzsver veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS).

Noderīgus faktus par trepju lietošanas priekšrocībām angļu valodā var izlasīt akcijas interneta vietnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti