Eiropā izmirst tauriņi

Eiropā divdesmit gadu laikā gandrīz uz pusi sarukušas pļavu tauriņu populācijas. Vides speciālisti to skaidro galvenokārt ar lauksaimniecības intensifikāciju un pļavu un ganību aizaugšanu.

Turklāt, dabas pētnieki uzsver, ka tieši tauriņi ir indikators, kas liecina gan par tendencēm pārējo kukaiņu populācijās, gan par ekosistēmu veselību kopumā.

Tas, kas notiek Eiropā ir viela pārdomām un brīdinājums mūsu valstij, saka Latvijas dabas pētnieki un biologi. Mūsu valstī situācija nav tik bēdīga, tomēr arī ne rožaina un pie mums arī sāk notikt līdzīgas tendences, un tas biologus dara bažīgus.

To, ka situācija dabā kļūst satraucoša, saka Daugavpils universitātes Sistemātiskās bioloģijas institūta bioloģe ar dabas aizsardzības specializāciju Jolanta Bāra un tam par iemeslu tieši ķimikālijas un cilvēku intensīvā saimniekošana, un tas vērojams arī mūsu valstī.

Ja Eiropa jau sāk apzināt savus zaudējums no intensīvas cilvēku saimniekošanas, un tiek veikti gan pētījumi šajā jomā, gan arī sākta zaudētā mākslīga atjaunošana, mūsu valsti īpaši pētījumi netiek veikti, lai arī tā ir viela pārdomām, uzsver Jolanta Bāra.

Ja vēlamies ēst dabīgu pārtiku un neveikt dabas mākslīgu atdzīvināšanu, cilvēkiem un valstij jāaizdomājas par savu darbību un arī jāpaseko un jāpēta, kā mainās dabas procesi, saka arī biologs Ainārs Pankjāns.

Lai rūpētos un saglabātu dabas bioloģisko daudzveidību, Eiropas valstu biologi secina, ka būtu nepieciešama jauna maksājumu sistēma Eiropas kopējā lauksaimniecības politikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt