Dzinējmedības šogad Latvijā ar ierobežojumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Ja citus gadus ar 1. oktobri jeb precīzāk ar pirmajām oktobra brīvdienām Latvijas mežos oficiāli tika atklāta dzinēju medību sezona, tad šogad Āfrikas cūku mēra izplatība virknē mežu saimniecību šajās medībās ir viesusi savas korekcijas.

Ņemot vērā to, ka Latvijā joprojām tiek konstatēti jauni Āfrikas cūku mēra inficēšanās gadījumi gan mežacūku populācijā, gan piemājas saimniecībās, valdība ir lēmusi paplašināt ārkārtas teritorijas zonu, kā arī līdz 2015.gada 1.janvārim pagarināt ārkārtējo situāciju. Tas attiecas arī uz dzinējmedībām, proti tās ārkārtas situācijas dēļ šajā laika posmā ir ierobežotas, un tas attiecas uz 111 pagastiem Latgalē un Vidzemē.

Oktobra pirmās brīvdienas, kas šogad sakrita ar vēlēšanu procesu, jau tradicionāli mednieku vidū iezīmējās kā sava veida dzinējmedību sezonas atklāšana, īpaši Latgalē, saka Dienvidlatgales virsmežniecības medību daļas inženieris Viesturs Arbidāns, tomēr skaidrojot, ka šogad gan Latgales, tāpat kā virknē Vidzemes pagastu šīs medības liegtas un tāpēc arī ierobežojumi - tas Āfrikas cūku mēra izplatības dēļ.

Dzinēju medības ierobežotas ne bez pamata, atzīst paši mednieki. Rēzekenes novada medību saimniecības „Silmanieki” mednieks Juris Ostrovskis uzsver, ka tieši Latgales medniekus šie noteikumi tomēr skāruši vistiešāk. Medību ierobežojumi gan neparedz pilnīgu medību pārtraukšanu, nedrīkst tikai ar dzinējiem un skaļi, citi medību veidi, piemēram, individuālās medības nav atceltas.

Kā liecina statistika, mežacūka, suņu dzīta, var noskriet pat 8 km dienā, attiecīgi, ja tā slima, tad tieši par tik kilometriem paplašinās infekcijas teritorija, uzsver medibu speciālisti, un tas savukārt  vainagojas ar jauniem ierobežojumiem.

Šobrīd  Āfrikas cūku mēra izplatības dēļ ārkārtas situācija izsludināta 111 Latgales un Vidzemes pagastos, termiņš - attiecīgi arī medību ierobežojumi -  vismaz līdz 1. janvārim, ja, protams, netiks šajā laikā atklāti jauni saslimstības gadījumi.

Līdz šim Āfrikas cūku mēris laboratoriski Latvijā apstiprināts 100 mežacūkām un 72 mājas cūkām, iznīcinātas 564 mājas cūkas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti