Divu dienu pārgājienos iepazīst 500 kilometru garo jūras piekrasti

Februārī biedrība "Dabas draugi" uzsāka piejūras ekspedīcijas projektu, kura ideja ir atklāt Latvijas piejūras dabas bagātības no Lietuvas līdz Igaunijas robežai, dažādos gadalaikos dodoties pārgājienos ar kājām gar jūru. 500 kilometru garo krasta līniju iecerēts sadalīt daudzos vienu līdz divu dienu brīvdienu pārgājienos pa 15-20 kilometriem dienā, pavēstīja biedrības pārstāvis Arvis Ozoliņš. Pārgājienu cikls tiks veidots reizi mēnesī, papildus krastmalai piekombinējot arī blakus esošās dabas bagātības.

Pirmajos divos eksperimentālajos ekspedīcijas posmos februārī un martā piedalījās 40 dabas draugi, kuri tika sadalīti divās grupās. Februāra pārgājienā tika atklāts Piejūras dabas parks no Lilastes līdz Carnikavai. Marta posmā iepazīta Vidzemes akmeņainās jūrmalas dabas bagātības no Dzeņiem līdz Tūjai. Lai padarītu pārgājienus atraktīvākus, ekspedīcijas dalībnieki tika iesaistīti brīvdabas spēles radīšanā, kas radošu un izzinošu uzdevumu veidā palīdz labāk atklāt dabas bagātības un tuvāk iepazīties ar pārējiem ekspedīcijas dalībniekiem.

Aprīlī Piejūras ekspedīcija dosies uz Slīteres nacionālo parku novērot vienu no pavasara parādībām – putnu migrāciju.

Kolkas rags ir viena no retajām vietām Latvijā, kur pavasarī diennaktī pārlido līdz pat 100 000 putnu.

Maijā tiek plānots ekspedīcijas pirmais nakts pārgājiens Slīteres nacionālajā parkā pie “dižjūras”. Pārgājiens notiks no saulrieta līdz saullēktam un tiks caurausts ar speciāli radītām nakts pārgājiena aktivitātēm.

Viens no ekspedīcijas mērķiem ir ar savu piemēru iedvesmot pārējos Latvijas iedzīvotājus un aicināt savā draugu lokā doties pārgājienos gar piejūru. Katru mēnesi biedrības lapā publicē fotostāstus par atklāto piejūrā.

Vairums no Piejūras ekspedīcijas dalībniekiem ir apņēmušies piedalīties projektā līdz galam un kopā atklāt Latvijas Piejūru nākamo trīs gadu laikā. Lai arī lielākā daļa brīvo vietu ekspedīcijas pārgājienos ir rezervēta pirmo posmu dalībniekiem, katru reizi būs iespēja piebiedroties arī dažiem jauniem ekspedīcijas dalībniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt