Daugavpils pusē novērots milzu bars ar stārķiem; atlidojušas pirmās bezdelīgas

Daugavpils novada Demenes pusē ceturtdien novērots neparasti liels bars ar baltajiem stārķiem, vēsta portāls latvijasputni.lv.

Putnu vērotājs Andris Erts barā vienkopus novērojis ap 300 stārķu. Tas ir viens no lielākajiem bariem, kāds Latvijā redzēts. Iepriekš 2008. gada 18. jūlijā Tukuma apkaimē vienlaicīgi pulcējās 360 stārķu.

Migrācijas laikā stārķi mēdz pulcēties baros, skaidro putnu pētnieks Kaspars Funts.

Lai arī stārķi nemigrē baros, atpūtas vietās tie mēdz pulcēties, iespējams, tādējādi citiem pāri lidojošiem stārķiem ziņojot, ka vieta ir piemērota vieta atpūtai un tur ir pieejama barība.

Stārķu pētniece, ornitoloģe Māra Janaus stāsta, ka stārķiem ir jāiztiek ar to, kas ir, jo tas ir dabisks process. Stārķi barojas ar pelēm, maziem putniņiem, kukaiņiem, to kāpuriem, kurmjiem, sliekām un arī maitu.

Balto stārķu pētniece gan norāda, ka ar šo putnu piebarošanu iedzīvotājiem nevajadzētu aizrauties, jo tikko būs iespēja, viņi paši sāks meklēt barību. Diemžēl ir sagaidāms, ka šogad stārķiem ligzdošana tā neveiksies, kā pēdējos divos gados, bet briesmīga nelaime populācijai tā nav.

Iedzīvotāji ziņojuši, ka stārķi pārtiku meklē atkritumos, piemēram, atkritumu poligonā Getliņos stārķi ierodas baroties, un tas ir neierasts skats, jo izgāztuves iemītnieki parasti ir kaijas.

Ornitologi saņēmuši arī ziņu, ka Madonas novadā atlidojušas pirmās bezdelīgas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti