Daugavpils novadā aptur koģenerācijas projekta virzību

Pirms pāris dienām, pagājušā gada nogalē Daugavpils novada dome noraidīja uzņēmēju vēlmi pierobežā Demenes pagastā uz bīstamo atkritumu izgāztuves bāzes būvēt koģenerācijas staciju. Motivācija tam ir apkaimes iedzīvotāju noraidošā attieksme pret šādu objektu savā dzīvesvietas tuvumā, kā arī  neziņa un bažas par to, kādu ietekmi uz vidi, zemes vērtību un vietējo lauksaimniecības un tūrisma uzņēmējdarbības jomu šāda stacija var atstāt.

Uzņēmējiem, kas vēlas būvēt šādu koģenerācijas staciju, ir iespēja novada domes lēmumu pārsūdzēt, turklāt,  kā Latvijas Radio apliecina šīs biznesa idejas iniciatori,  lai mazinātu iedzīvotāju negatīvo nostāju pret staciju, jau veiktas izmaiņas projektā resursu izmatošanai koģenerācijas jomā. Domē saka, ka  visdrīzāk Daugavpils    novadā būs izsludināta jauna sabiedriskā apspriešana par koģenerācijas stacijas izbūvi bīstamo atkritumu poligonā.

Demenes  pagasts ir tālākais  Latvijas dienvidu punkts, par ko liecina īpaša te izvietota saules zīme. Tieši te uz savulaik  izveidotās  Dienvidlatgales atkritumu izgāztuves bāzes tapis jauns atkritumu poligons, tepat  blakus atrodas arī bīstamo atkritumu izgāztuves vieta, un tieši te uzņēmēji vēlas veidot jaunu koģenerācijas  staciju. Taču sākotnējā versijā Daugavpils novada dome deputāti šai iecerei atbalstu  nedeva, skaidro domes tautsaimniecības komitejas vadītājs un finanšu komitejas loceklis Aivars Raščevskis.

Kopumā sabiedriskajā  aptaujā piedalījās pāri par 400 iedzīvotāju. Lai arī vairums bija par šīs stacijas būvniecību, domes deputātu lēmumu iespaidoja tieši vietējo – Demenes pagasta iedzīvotāju noraidošais viedoklis, saka domes priekšsēdētājas vietnieks Arvīds Kucins.

Pašā Demenē, kur iedzīvotāji  balsoja pret šādu koģenerācijas stacijas izbūvi, par novada domes deputātu lēmumu ir gandarīti, apstiprina pagasta pārvaldes vadītāja Valentīna Gadzāne.

Tikmēr paši koģenerācijas stacijas būvniecības iniciatori izskata iespējas gan pārsūdzēt domes lēmumu, gan jau izstrādājuši jaunus priekšlikumus un faktiski jaunu projektu, kas iedzīvotājiem varētu būtu pieņemamāks, saka „Bīstamo atkritumu servisa" pilnvarotā  persona Ģirts Folmanis.

Koģenerācijas stacijas būvniecībai Demenes pagastā, visdrīzāk,  būs ieslēgts jauns būvniecības projekta apspriešanas vilnis, skaidro Aivars Raščevskis. Bet Latvijas radio aptaujātie iedzīvotāji, kas nevēlas publiski runāt mikrofonā, saka - visdrīzāk atbalsta arī šim projektam nebūs. Viens no argumentiem - jo tas ir no tiem pasākumiem, kas ar valsts likuma priekšrocībām vēlāk ar savu darbību sadārdzina elektrības tarifus  patērētājiem - daudzajām Latvijas mājsaimniecībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt