4. studija

4. studija

4. studija

Redze

Lifts

Daudzdzīvokļu mājā cilvēki ar kustību traucējumiem maksā par liftu, ko nevar izmantot

Rīdziniece Ērika dzīvo Mežaparkā, Viestura prospektā 12. Lai arī viņai ir kāju kustību traucējumi, sieviete spiesta uz otro stāvu pārvietoties kājām, neskatoties uz to, ka namā ir lifts un par tā pakalpojumiem "Rīgas namu pārvaldnieks" atsūta rēķinu kopā ar citu komunālo pakalpojumu aprēķinu. 

Jau vairākus gadus lifta poga uz otro stāvu nestrādā, bet Rīgas namu pārvaldnieks tik un tā no pirmā un otrā stāva īpašniekiem mēnesī iekasē divus eiro par tā uzturēšanu, Latvijas Televīzijas raidījumam "4.studija" stāsta Ērika.

"Problēma ir tā, ka man ir grūtības ar pārvietošanos un nevaru izmantot liftu. Es maksāju, bet diemžēl manā stāvā viņš nepietur," sacīja Mežaparka daudzdzīvokļu nama iedzīvotāja: "Poga nedarbojas."

Un tā Ērika katru dienu klibo uz otro stāvu pa trepēm.

Drīzumā viņai paredzēta operācija un Ērika saprot, ka aptuveni mēnesi viņa no sava dzīvokļa ārā netiks, jo pa trepēm noiet lejā nevarēs.

Viņa nav vienīgā mājas iedzīvotāja, kura ir nemierā ar liftu, lai gan uz citiem stāviem tas brauc.

"Es dzīvoju trešajā stāvā, bet otrajā stāvā lifts neapstājas. Es dzīvoju šeit jau kopš 2001.gada un nesaprotu, kāpēc tas tā ir. Man ir ļoti jauka kaimiņiene Ērika, viņai ir slimas kājas, bet lifts otrajā stāvā nepietur," neizpratnē ir mājas iedzīvotāja Aleksandra.

"Dzīvokļu īpašnieki var pieņemt attiecīgu lēmumu sapulcē, veicot dzīvokļu īpašnieku aptauju un lēmumā norādot, kādas darbības ir nepieciešamas un kāds finansējums tam paredzēts," norāda SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" pārstāve Santa Vaļuma par iespējām kādreiz šo liftu salabot.

Ēkas apsaimniekotājs arī noraida jebkādu Ērikas kritiku par naudas iekasēšanu lifta uzturēšanas izdevumu segšanai.

"Kārtību nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. "10/14", kuros ir noteikts, ka par mājas apsaimniekošanas izdevumiem norēķinās visi dzīvokļu īpašnieki vienādi, atbilstoši īpašumā esošajam kvadrātmetru skaitam," sacīja namu apsaimniekotāja pārstāve.

Patiesībā likums pēc definīcijas ir nedaudz īpatnējs un netaisnīgs. Ir skaidrs, ka mājas jumts un pagrabs ir nepieciešams visiem iedzīvotājiem, bet lifts - tā jau ir cita opera. Ja jūs ejat uz operas izrādi, par to ir jāmaksā, bet, ja jūs negribat iet, tad biļeti taču neviens nespiež pirkt.

Padomju laikos uzbūvētas arī daudzas tādas mājas, kurās otrajā stāvā lifts nekad neapstāsies.

Tā vietā tur atrodas siena, tomēr cilvēkiem ir jāmaksā. Savukārt Ērikai, kuras stāvā lifta durvis ir iebūvētas, laikam nekas cits neatliks, kā arī turpmāk maksāt. Izrādās, Ērika nemaz nav uzaicināta piedalīties pirms gada notikušajā iedzīvotāju kopsapulcē, kurā augstākos stāvos dzīvojošie iedzīvotāji nolēmuši liftu neremontēt. Pārējo mājas iemītnieku attieksmi pret otrā stāva dzīvojošajiem laikam visprecīzāk varētu raksturot stūrī noliktā slota: "Netiekat uz otro stāvu – lidojiet!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt