Daudzās saindēšanās īpaši nevairo vēlēšanos ziņot par pārkāpumiem pārtikas apritē

Ziņas par saindēšanos ar pārtiku Siguldas bērnudārzos un darbinieku veselības problēmām tirdzniecības centrā „Stockmann” izplatījās ļoti strauji, tomēr iedzīvotājiem tas nav licis pievērst daudz lielāku uzmanību iespējamiem pārtikas aprites kvalitātes pārkāpumiem.

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vadītāja Tatjana Marčenkova Latvijas Radio paskaidroja, ka dienests informāciju par sūdzību skaitu apkopo reizi pusgadā, tādēļ vēl nav precīzu datu, vai sūdzību skaits pēc notikumiem Siguldā un tirdzniecības centrā Rīgā ir audzis. Tomēr Marčenkova novērojusi, ka, sūdzību skaits kaut arī nedaudz, bet tomēr, visticamāk, pieaugs. 

Tatjana Marčenkova par iedzīvotāju sūdzībām pārtikas apritē
00:00 / 01:04
Lejuplādēt

Vidēji 30% gadījumu PVD apstiprina sūdzībās norādītās aizdomas. Pirmajā pusgadā PVD 120 gadījumos pēc sūdzībām izņēma pārtiku no aprites, 140 gadījumos ierosināta administratīvā lietvedība un soda naudās iekasēti 10 000 eiro. 

Pēc informācijas no teritoriālajām pārvaldēm, Marčenkova secina, ka sūdzību pieaugums nebūs liels. 

"Ja pirmajā pusgadā šogad bija 762 sūdzības, tad pagājušajā gadā bija 689, un lielākā daļa par tirdzniecības uzņēmumu darbību. Mazāka daļa par ēdināšanas uzņēmumu darbību – 34%," teica Marčenkova. "Visbiežāk sūdzas par pārtikas produktu kvalitāti, par produktu derīguma termiņiem, kas netiek ievēroti, vispārīgo higiēnu. Bet, ja runājam par ēdināšanas uzņēmumiem, šogad novērojām, ka cilvēki biežāk sūdzas par to, ka ir saņēmuši nekvalitatīvu ēdienu, ka pēc ēdiena lietošanas cilvēki ir saindējušies un bijušas zināmas problēmas ar veselību."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt