DAP: Krīze ietekmējusi vides un dabas aizsardzību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Iepriekšējo krīzes un ekonomisko problēmu gadi, kad vides vai dabas aizsardzības sistēmai netiek piešķirti atsevišķi finanšu līdzekļi, atstājuši ietekmi uz dzīvotņu un sugu stāvokli valstī, tā sarunā ar Latvijas Radio atzina Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) vadītājas vietniece Gunta Gabrāne. Pētījumā secināts, ka gandrīz visas dabiskās dzīvotnes Latvijā ir ļoti sliktā stāvoklī un tas vēl pasliktinās.

„Kopš iepriekšējā ziņojuma ir pagājuši seši gadi, un tie bija krīzes un ekonomisko problēmu gadi. Līdz ar to arī iepriekšējo gadu rezultāti, kad vides vai dabas aizsardzības sistēmai netiek piešķirti atsevišķi finanšu līdzekļi, arī sekmē šāda veida ziņojumu," norādīja Gabrāne.

Lai situāciju labotu, esot svarīgi daudzi praktiskie darbi, no kuriem pirmie būtu pļavu pareiza apsaimniekošana: pļaut, izvest lieko zāli. Būtiski, lai iedzīvotāji apkoptu savus īpašumus atbilstoši bioloģiskām nepieciešamībām, piemēram, parūpēties, lai pļava neaizaug ar krūmiem un lai latvāņi neizplatās.

Tai pat laikā DAP pārstāve atzīmēja, ka ir aspekti, kurus nav iespējams ietekmēt: „Jāsaprot, ka klimata un populācijas izmaiņas nekad neviens nevarēs apstādināt. Mums būs jāpieņem šis fakts kā tāds. Daudzas sugas arī maina savas areāla robežas. Dažas iet uz ziemeļiem, dažas uz dienvidiem. Arī jāstrādā ar invazīvo sugu jautājumiem."

Kā ziņots, Latvijas Dabas fonda pētījumā par apdraudēto dzīvotņu un sugu stāvokli valstī secināts, ka gandrīz visas dabiskās dzīvotnes Latvijā ir ļoti sliktā stāvoklī un tas vēl pasliktinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti