Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Vides organizācijas norāda uz kritisko upju stāvokli

Panorāma

Laimdota Straujuma paziņo par demisiju

Dakteris Klauns ārstē ar smiekliem

Dakteris klauns ārstē ar smiekliem

Dakteri klauni un mazie pacienti saka lielu paldies visiem tiem cilvēkiem, kuri iesaistījās Latvijas Televīzijas atbalstītā akcijā un nopirka sarkano klauna degunu arī sev. Iegūtie ziedojumi – 20 tūkstoši eiro -  ļauj nevalstiskajai organizācijai turpināt darbu vairākās slimnīcās, kur nereti viena jocīga un koša klauna parādīšanās panāk vairāk nekā zāles.

Mazā slimnieciņa smiekli ir vērtīgāki nekā operācija un ķīmijterapija, kopā ņemot. Daktera klauna parādīšanās Bērnu slimnīcā vienmēr ir jauka izraušanās no vienmuļās ikdienas, kurā nereti laika mērvienība ir izpilināto sistēmu maisiņi. Īpaši onkoloģijas nodaļā, kur bērni pavada nevis nedēļas, bet mēnešus. Arī paši klauni atzīst, ka katra tikšanās ir citāda.

„Kā eksāmens. Visgrūtāk ir, kad tu pielaid sev tuvu tās sāpes un bēdas, jāspēj tikt tam pāri, tad viss ir okei,” saka dakteris klauns.

Ikdienā – mārketinga speciālists, pēc aicinājuma – viens no 28 dakteriem klauniem. Tieši viņu nevalstiskajai organizācijai nesen līdzekļus vāca apjomīgā akcijā, kuras laikā „Narvessen” kioskos katrs varēja nopirkt sarkanu degunu arī sev vai ziedot naudu, pērkot „Rasēna” pienu. Tā kopumā iegūti 20 tūkstoši eiro. Tos organizācija tērē, mācot klaunus un strādājot bērnu slimnīcās Rīgā, Ventspilī un Valmierā. Klauni grib paplašināt darbību arī bērnu namos un rehabilitācijas centros.

„Dažkārt tik grūti pildīt tos vingrojumus, bet atnāk viens jokains klauns un paliek jautri!” saka projekta koordinatore Marianna Milovska. „Tas, ka akcija beigusies, nenozīmē, ka viss beidzas, nē, mums var ziedot gan mājaslapā, gan pa telefonu.”

Daktera klauna spējas slimnīcas uzņemšanas nodaļā pārsteidza arī fotogrāfi Evu:

„Amēlija, mana mazā meita, bija slima. Ar riebīgu vēdera vīrusu. Un ne dzēra, neko. Atveda mūs uz slimnīcu. Ienāca dakteris Klauns - un tiešām, piecas minūtes, ne vairāk – piecas!, un viņa pati sāka dzert, un pēc stundas mēs jau bijām mājās. Šis ir absolūti superīgākais projekts, kāds vien var būt!”

Tā domā arī ārsti. Aizvien biežāk tieši mediķi sauc palīgā dakterus klaunus uz kādu nodaļu, ja gadās īpaši bēdīgs mazais pacients vai priekšā kāda nepatīkama manipulācija. Un dažkārt no azotes izvilkta puķīte iepriecina arī mediķus un mazajiem pacientiem vienmēr līdzās esošās, nogurušās mammas. Iespēja ziedot: www.drklauns.lv

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt