Dienas ziņas

Liepājā atjaunots J. Čakstes laukums

Dienas ziņas

3.laimes lāču salidojums Jūrmalā

Dabas parkā ''Ogres zilie kalni'' atklāts skatu tornis

Dabas parkā «Ogres Zilie kalni» atklāts skatu tornis

Sagaidot Ziemassvētkus, valsts centrālā daļa kļuvusi par vienu tūrisma objektu bagātāka. Dabas parkā ''Ogres Zilie kalni'' atklāts 30 metrus augsts skatu tornis. Rūpējoties par aizsargājamo augu saglabāšanu, pret torņa būvniecību iebilda  Botāniķu biedrība, tomēr ministrijas speciālisti skaidro, ka tūristi kaitējumu nenodarīšot, ja vien būšot apzinīgi.

312 ha lielais dabas parks "Ogres Zilie kalni" savieno Ikšķiles un Ogres novadus un ir iemīļota atpūtas vieta gan aktīva dzīves veida piekritējiem, gan tiem, kuri vēlas vienkārši ieelpot svaigo gaisu. Līdzās  dabas takām tagad slejas arī 30 metru augsts skatu tornis, kas varētu  piesaistīt arī tūristu uzmanību.

„Šis ceļamērķis varētu būt tornis, uz kuru var atnākt un paskatīties uz Latviju no augšas un paskatīties, cik viņa ir zaļa un skaista, un doties atpakaļ savās ikdienas gaitās. Tas bija vairāk saistīts ar , kā tagad moderni saka, pievienoto vērtību dabas parkam," stāsta  Ikšķiles novada izpilddirektors Guntars Kurmis.

Ikšķiles novada tūrisma Agneta Briģe speciāliste norāda – pagaidām gan nāksies piepūlēties, lai tiktu līdz tornim, kāpnes ir plānotas,  bet vēl tikai sākumstadijā.

Vienlaikus tornī var uzturēties ne vairāk kā 20 cilvēku. Tas aprīkots ar vairākām starpplatformām, un drošība esot garantēta, apliecina Guntars Kurmis:

„Būvuzraugs arī novērtēja būvnieku darbu kā ļoti kvalitatīvu, un vēl šorīt telefonsarunā pieminēja, ka tās skrūves, kas ir lietotas, ir vēl ar lielāku izturību nekā projekts paredz."

Dabas parkā atrodami arī gandrīz divi desmiti aizsargājamo augu, tāpēc pret torņa būvniecību tika saņemti iebildumi no dabas draugiem.

„Es domāju, ka šī jau ir diezgan piepilsētas urbanizēta teritorija. Tūrisms šeit ir ikdienas lieta, un šeit pilsētnieki atpūšas - izmanto gan slēpošanai, gan riteņbraukšanai, gan skriešanai. [Protestu nebūs], ja cilvēki izmantos šis jau esošās takas, nevis iestaigās jaunas," saka VARAM Dabas aizsardzības departamenta pārstāve Laura Sēle.

Torņa būvniecība izmaksājusi vairāk nekā 70 000 latu, no kuriem 50 000 ir valsts finansējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti