Dabas muzejā - tomātu parāde

Latvijas Dabas muzejā no trešdienas skatāma īsta tomātu parāde. Tā pārsteidz ne tikai ar savu smaržu un krāsām, bet arī ar milzīgo šķirņu klāstu. Papildus tomātu parādei interesenti varēs apskatīt un uzzināt daudz jauna arī par dažādām paprikas šķirnēm un dziedniecības augiem.

Šogad izstādē būs aplūkojama plaša ārstniecības augu kolekcija un vairāk nekā 200 dažādas tomātu šķirnes, no kurām arī 10 jaunas, Latvijā vēl neredzētas. Izstādē piedalīsies Dārzkopju entuziastu kluba „Tomāts” biedri un Dabas muzeja ilggadējie draugi: Bražūnu ģimene, Austra Zaļuma, Sarma Žarčinska, Valentīna Narņicka, Maija Liepa un citi.

„Nu ir īstais tomātu laiks, lai vāktu ražu, lai ēstu, lai degustētu un lai baudītu gan ar vēderu, gan ar acīm. Šeit būs skatāmās ap 200 šķirnes tomātu, un protams, arī gūstama informācija par šķirnēm, kur audzēt un kā audzēt,” stāsta kluba „Tomāts” pārstāve Elga Bražūne.

Apmeklētājiem būs iespēja ne tikai apskatīt krāšņo izstādi, bet arī izstādes laikā klātienē konsultēties ar profesionāļiem, ievērojamākajiem tomātu audzētājiem Latvijā gan par šo augu dažādajām šķirnēm, to piemērotību mūsu klimatiskajiem apstākļiem, gan audzēšanu un kopšanu.

Izstādi trešdien atklāj pulksten 11, tā darbosies līdz 25. augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti