Rīta Panorāma

Ar zvaigžņu koncertu atklās koncertzāli “ Rīga”

Rīta Panorāma

Cik aktīvi riteņbraucēji izmanto jaunās velojoslas?

Dabas muzejā norisinās Sēņu dienas

Dabas muzejā norisināsies Sēņu dienas

No 17. līdz 21. septembrim Latvijas Dabas muzejā norisināsies ikgadējās sēņu dienas, sniedzot ieskatu Latvijas dabā sastopamo sēņu daudzveidībā.

Viena no iemīļotākajām Dabas muzeja izstādēm ir tradicionālās "Sēņu dienas", kas notiks no 17.līdz 21.septembrim. Pēc baravikām un citām bekām bagātās vasaras meteorologi sola garu un lietainu rudeni, tādēļ izstādes organizatori cer uz lielu sēņu daudzveidību. Tomēr sēņu augšana ir atkarīga no laika apstākļiem un pat iepriekšējā dienā grūti prognozēt, kas mežā būs atrodams, pastāstīja muzeja mikoloģe Inita Dāniele.

Izstādē būs skatāmas Latvijas savvaļā, galvenokārt Rīgas, Ogres un Tukuma apkārtnē, ievāktās ēdamās, indīgās un reti sastopamās sēnes. Izstādes veidošanā muzeja darbiniekiem palīdzēs Latvijas Mikologu biedrības speciālisti.

Izstādes eksponāti tiks mainīti katru dienu, tādēļ uz izstādi vērts doties arī atkārtoti.

Sēņu dienas interesantas būs arī mazajiem apmeklētājiem. Bērni ar vizuāli uzskatama modeļa palīdzību varēs izpētīt, kas īsti ir sēne, no kā tā sastāv, kā arī iepazīt sēņotni jeb micēliju – lielāko sēnes daļu, kas ir neredzama, jo atrodas zem zemes. Būs iespēja izveidot savu mini sēņu izstādi un aplūkot sēnes binokulārā. Skolēnu grupām līdz septītai klasei no 17.līdz 21.septembrim iespējams pieteikties uz nodarbību "Raibā sēņu pasaule", kas ietver izstādes apskati, sēņu iepazīšanu ar dažādu maņu palīdzību un darba lapu aizpildīšanu.

Izstādi bagātinās priekšmeti no muzeja "Rīgas Jūgendstila centrs" krājuma. Jūgendstila periodā sēņu motīvu izmantoja sadzīves priekšmetu apgleznošanai, kā arī rokdarbos un dekoros, kas papildināja virtuves interjeru.

Konsultācijas izstādes laikā sniegs mikoloģes Inita Dāniele, Diāna Meiere un Māra Eipure. Interesantas un retas sēnes var ņemt līdzi, kā varbūtējus jaunos eksponātus izstādē. Daudzi sēņotāji saņēmuši speciālistu atzinību par gada sēnes dzīslkāta bekas novērojumiem.

Nezināmas un iepriekš neredzētas sēnes uzturā lietot nedrīkst, brīdina Latvijas Dabas muzejs.

Izstādes atklāšana notiks 17.septembrī plkst. 10.00 Latvijas Dabas muzeja 2.stāva izstāžu zālē. Tā trešdien darbosies līdz 17.00, ceturtdien līdz 19.00, savukārt nedeļas nogalē no 10.00 līdz 17.00

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti