Dabas muzejā aplūkojamas gardās sārtvaidzes – zemenes

Divas dienas – piektdien un sestdien - Latvijas Dabas muzejā aplūkojama izstāde „Zemeņu sprints”, kas tiek organizēta sadarbībā ar Jāņa Aldermaņa dārzniecību, liecina informācija muzeja mājaslapā.

Pastāv uzskats, ka dārza zemenes Latvijā sāka audzēt Jūrmalā 19.gadsimta beigās un pirmās šķirnes ieveda no Vācijas. Mūsdienās zemeņu audzēšana ir populāra visā pasaulē, Eiropā iegūstot apmēram 50%, bet Ziemeļāfrikā - 25% no zemeņu kopražas.

Zemeņu šķirnes ievērojami atšķiras pēc lielumiem, krāsu toņiem, garšām, formām, nogatavošanās laika, izturības pret slimībām un augu uzbūves. 

Zemeņu audzētāji izstādē aicina baudīt zemeņu dažādību, iepazīstinot ar vispopulārākajām šķirnēm un izrādot selekcijas jaunumus.

Izstādē būs apskatāmas ogas no Pūres dārzkopības izmēģinājumu stacijas, Pūres dārzkopības pētījumu centra, Jāņa Aldermaņa dārzniecības, Jura Švarca audzētavas “Melnalkšņi ET” un Alda Vīksnes dārziem.

Arī šogad izstādē uzmanība tiks pievērsta konsultācijām par augu aizsardzības jautājumiem un zemeņu stādīšanas jaunajām tehnoloģijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti