Dienas ziņas

Spriež par hibrīddraudiem Baltijas jūras reģionā

Dienas ziņas

Madonas slimnīca pagaidām bez Covid nodaļas

Covid pacientiem mājās iesaka vingrot un negulēt uz muguras

Covid-19 pacientiem mājās iesaka vingrot un negulēt uz muguras

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Lai gan katru dienu Covid-19 pacienti nonāk slimnīcā, ļoti daudzi inficētie vīrusu izslimo salīdzinoši viegli un ārstējas mājās. Tieši tādēļ LTV lūdz ģimenes ārstei Daiga Krustiņa ieteikt, ko Covid-19 pacients drīkst darīt, bet ko nekādā gadījumā darīt nevajadzētu.

Ģimenes ārste Daiga Krustiņa tiem, kuri vīrusu ārstē mājās, iesaka neiegulties dīvānā, bet celties, kustēties un vingrot.

“Svaigs gaiss, vēdināt telpas, kustēties, negulēt. Piecelties kājās, veikt elpošanas vingrojumus un tad skābekļa saturācija paaugstinās. Negulēt uz muguras. Gulēt uz vieniem sāniem, uz otriem sāniem, mainīt pozas. Rokas celt uz augšu,” mudināja ārste.

Covid-19 slimniekiem nākas ārstēt simptomus: “Nav Covid-19 zāļu! Simptomātiska terapija. Ūdens šķidrums, plaušu bronhu tējas, ingveru iesaku. Kā pie jebkuras vīrusa saslimšanas. Kas, nu, kuram ir ledusskapī. Saldētas ogas vai sulas.”

Ja ir temperatūra, uzreiz ar tās nosišanu neaizrauties nevajag. “Ja ir temperatūra līdz 38 grādiem, nemazināt. Ja galva sāp un slikta pašsajūta, tad paracetamolu vai ibuprofēnu,” norādīja Krustiņa.

Taču par internetā reklamētājām zālēm, no kurām dažas jāpērk veterinārajā aptiekā, gan ir jāaizmirst. “Mīļie cilvēki, nelietojiet nekādas tārpu zāles, ne to, ar ko feisbuks ir pilns. Tas ir toksisks, bojā aknas, nieres un pārējos orgānus. Zvana un prasa, viens otram piegādā un iesaka dzert. Nu briesmas,” šausminājās ģimenes ārste.

Taču tas, ko mediķe iesaka iegādāties vai izīrēt, ir skābekļa saturācijas pulsa oksimetrs. “Ja mazinās zem 92, tad jāuztraucas būtu. Sevišķi vecāka gadagājuma pacientiem,” norādīja Krustiņa.

Mediķes praksē pret Covid-19 ir vakcinēti 70% pacientu. Viņas pieredze liecina, ka arī gados veci, bet vakcinēti cilvēki slimo salīdzinoši viegli: “Mani [pacienti] paši tiek galā. Ja izsauc ''ātro palīdzibu'', tad tas ir vienkārši krīzes mirklis. Nevienu [uz slimnīcu] neved. Jebkura vakcīna ir darījusi savu darbu.”

Tieši tādēļ šobrīd praksē aktīvi tiek vakcinētas arī vakcīnas trešās devas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti