4. studija

Ceturtā studija

4. studija

Neapdomīgi iepērkoties internetā, var palikt gan bez precēm, gan - naudas.

Kā rīkoties, ja darbā vai ģimenē pēkšņi fiksēta «kontaktpersona»?

Covid-19: Kas ir kontaktpersona un kas ir jāievēro

Karantīna jāievēro tikai pašai kontaktpersonai, ne tās ģimenes locekļiem, ja vien kontaktpersonai nesāk rasties kādi simptomi, tad gan arī pārējai ģimenei vajadzētu ierobežot savas ikdienas gaitas un noteikti sazināties ar ģimenes ārstu.  

Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģe Sigita Geida skaidroja, ka “kontaktpersonas ir visas tās personas, kuras ir tieši vai netieši bijušas kontaktā ar saslimušo personu”.

“Veicot slimnieku aptaujas, noskaidrojam par visām tām personām, kuras varēja būt pakļautas inficēšanās riskam – vai nu atradušās vienā telpā ar infekciozo personu, vai nu arī viņām ir bijis kāds netiešs kontakts, kur varēja būt iespēja inficēties,” stāstīja Geida.

“Tā kontaktpersona ir tā persona, kurai ir iespēja saslimt, un līdz ko kontaktpersonai parādās kādas no slimības pazīmēm, tad būtu vēlams, lai arī mājinieki tajā brīdī savus kontaktus ierobežo,” norādīja Geida.

“Ir bieži bijušas situācijas, kad kontaktpersonas kontaktpersona kļūst dažreiz par slimnieku,” atzina Geida.

Bet kā rīkoties mājiniekiem, ja ģimenē kādam ir piešķirts kontaktpersonas statuss?

“Pašlaik mēs apskatām tiešās kontaktpersonas, kuras ir bijušas kontaktā ar iespējamo infekcijas avotu. Ja tas ir kāds skolēns, kura klasē ir saslimis vai nu kāds klasesbiedrs, vai kāds no pasniedzējiem, skolotājiem, tad karantīna un kontaktpersonas statuss ir piemērots tikai tām personām, kas bijušas tiešā kontaktā.

Mājiniekiem karantīna un kontaktpersonas statuss netiek noteikts,” skaidroja SPKC pārstāve.

“Ja tas ir bērnudārznieks, tad noteikti vienam no vecākiem, sadarbojoties ar ģimenes ārstu, var atvērt darba nespējas lapu. Protams, ka vienu bērnu mājās nedrīkst atstāt,” norādīja Gieda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt