Cietušajiem un viņu tuviniekiem būs pieejams bezmaksas atbalsta tālrunis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

No 1. janvāra cietušajiem un viņu tuviniekiem būs pieejams bezmaksas atbalsta tālrunis 116006, kas darbosies katru dienu no plkst.7 līdz 22, nodrošinot iespēju minētajām personām saņemt emocionālo un psiholoģisko atbalstu, kā arī informāciju par tiesībām un citiem atbalsta dienestiem.

Atbalsta tālruņa darbību nodrošinās biedrība "Skalbes", ar kuru Juridiskās palīdzības administrācija ir noslēgusi deleģēšanas līgumu, aģentūru LETA informēja Tieslietu ministrijā.

Iecere izveidot atbalsta tālruni radusies, ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvas prasības, kas nosaka noziegumos cietušo tiesību, atbalsta un aizsardzības minimālos standartus.

Paredzēts, ka bezmaksas tālrunis būs nepieciešamās informācijas avots cietušajiem arī gadījumos, ja kriminālprocess vēl nav sākts. Īpaši apmācīti speciālisti pa tālruni sniegs visu informāciju par atbalsta iespējām konkrētajā gadījumā. Nepieciešamības gadījumā tiks sniegts arī emocionāls atbalsts.

Direktīva paredz, ka dalībvalstis veic pasākumus, lai izveidotu bezmaksas un konfidenciālus speciālistu atbalsta dienestus, kas papildinātu vispārējos cietušo atbalsta dienestus vai būtu to sastāvdaļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti