Dienas ziņas

Jelgavā cenšas izskaust norēķinus skaidrā naudā

Dienas ziņas

Alūksnē un Apē būs bērniem draudzīgas vietas

Ciblas novadā mudina dzīvot veselīgi

Ciblā bērnus audzina dzīvot veselīgi

Arī Ciblas novads piedalīsies veselības veicināšanas projektā, kura mērķis ir mudināt gan vietējos iedzīvotājus, gan novada viesus pievērst lielāku uzmanību veselīgam dzīvesveidam. Tā dažādās aktivitātēs piedalās bērni, jaunieši un  pieaugušie. Ciblas pusē projekts īsi pirms skolas gaitām sākts ar diennakts nometni bērniem.

Vēl mirkli pirms mācībām skolā Ciblas un blakus novadu bērni tiekas diennakts nometnē. Šeit notiek gan krietni vairāk sporta nodarbību, gan arī apgūtas zināšanas par veselīgu dzīvesveidu. Vasaras nometne ir pirmā projekta “Veselības veicināšana iedzīvotājiem” aktivitāte un kopumā dažādos projekta pasākumos turpmāko trīs gadu laikā iecerēts iesaistīt teju 600 cilvēkus.

“Pētījumi, kas veikti veselības jomā, rāda diezgan dramatiskus skaitļus. 65% Latgales iedzīvotāju ir ar lieko svaru

(..) Arī veselīgs ēdiens ir jāsaka šobrīd diezgan tāds – izredzēto, jā, dzīvesveids. Jo mums trūkst tās informācijas,” pauž Ciblas novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja Mārīte Romanovska.

Lai izglītotu sabiedrību veselības un uztura jautājumos, blakus ikgadējām bērnu un jauniešu vasaras nometnēm, paredzēti peldbaseina apmeklējumi un dažādas lekcijas kopā ar nozares speciālistiem. Šī gada vasaras nometnē piedalās 20 bērni vecumposmā no 9 līdz 13 gadiem.

Bērni nometnē gatavojas arī novada tradicionālajām sacensībām “Styprūs skriejīns”, kura norise plūdu dēļ pagaidām no augusta nogales pārcelta uz 9. septembri. Katram ir savs ieteikums vienaudžiem par lietderīgu un veselīgu brīvā laika pavadīšanu. “Staigāt ārā vai piedalīties nometnēs, nesēdēt mājās pie datora vai pie televizora,” iesaka nometnes dalībniece no Pušmucovas Sintijas Onukrāne. Līdzīgs ieteikums ir citai nometnes dalībniecei Aurēlijai Aleksai Puļai. “Es ieteiktu nesēdēt uz vietas un ēst tikai čipsus pilnām mutēm, bet vajag arī kaut ko garšīgu paēst: kādu sulīgu auglīti,” saka Puļa.

Veselības veicināšanas projektu vairāk nekā 100 Latvijas pašvaldībās 85% apmērā finansē Eiropas Sociālais fonds un tas noslēgsies 2019. gada decembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt