Cēsu klīnika insulta pacientiem piedāvās digitālu rehabilitācijas asistentu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Cēsu klīnika insultu pārcietušiem stacionāra pacientiem sāk piedāvāt Latvijā radītu digitālu rehabilitācijas asistentu “Vigo’’, kura mērķis ir paātrināt cilvēku atlabšanu un atgriešanos dzīvē, informēja klīnikas pārstāve Dace Valnere.

Cēsu klīnika ir pirmā veselības iestāde valstī, kas praksē izmēģinās “Vigo”. Lietojumprogramma nodrošina biežāk lietoto insulta rehabilitācijas programmu pieejamību mājas apstākļos vai brīžos, kad speciālista nav blakus. Tā tiek individuāli pielāgota katra insultu pārcietušā vajadzībām.

Pilotprojekts Cēsu klīnikā ilgs trīs mēnešus. Tā laikā paralēli ierastajām speciālistu klātienes konsultācijām un fizioterapijas nodarbībām digitālās terapijas lietojumprogrammu bez maksas būs iespēja izmēģināt klīnikas stacionāra pacientiem.

 “”Vigo” darbojas kā digitāls asistents rehabilitācijas procesā pacientiem pēc insulta. Pašlaik process vēl nav pilnībā automātisks, taču ir ceļā uz to. Katram pacientam atbilstošāko programmas veidu, izvērtējot individuāli katra funkcionālās spējas, saplāno speciālisti. Vislielākais ieguvums pacientam ir tas, ka šī terapija palīdz nosegt periodu no ārstēšanās slimnīcā līdz iespējai sākt rehabilitācijas programmu klātienē kādā no rehabilitācijas iestādēm,” skaidroja klīnikas neiroloģe Inese Irbe.

Plašāka klīniskā pieredze ļaus izstrādāt vadlīnijas, kā izzināt, kuriem pacientiem “Vigo” digitālā terapija ir vispiemērotākā un kuriem tā neder. Tāpat tiks strādāts pie algoritma, kas standartizēs lietotāju iepazīstināšanu ar “Vigo” un izrakstīšanu lietošanai mājās. Šī pieredze pēc tam noderēs arī citām slimnīcām, norādīja Irbe.  

“Vigo” tiks piedāvāts pacientiem ar akūtu insultu, kuri ārstēsies Cēsu klīnikā un kuru komunikācijas spējas to atļaus lietot.

KONTEKSTS:

Rehabilitācijas asistents "Vigo" nodrošina digitālo rehabilitācijas terapiju pacientiem pēc insulta. "Vigo" ir piemērots tādiem pacientiem, kuri insulta rezultātā nav pilnībā zaudējuši kustības vai spriestspēju.

Rīku izstrādājis Latvijas jaunuzņēmums SIA “Vigobot”, kurā kopā ar komandu strādā veselības aprūpes inovāciju eksperts Kristaps Krafte un ārsts Jānis Šlēziņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti