Cērtot eglīti, aicina aiz sevis neatstāt nocirstā kociņa stumbeni

Iedzīvotāji decembrī valsts mežos drīkst nocirst sev eglīti Ziemassvētkiem vai gadumijai.

Tomēr „Latvijas valsts mežu" pārstāvis Tomass Kotovičs norāda, ka ļoti svarīgi eglīti nocirst pareizi. Tas nozīmē, neatstāt aiz sevis nocirstā kociņa stumbeni, kurš var savainot gan kādu meža zvēru, gan cilvēku.

„(..) Nocirst eglīti, pie pašas, pašas saknes, lai nepaliek stumbeņi. Kāpēc tas ir bīstami? Tāpēc, ka meža zvēri var uz tiem sevi savainot, piemēram, stirna var pārplēst krūtis un aiziet bojā (..) Kad jūs esat nocirtis eglīti, tad jūs varat to otru gabaliņu – pusmetru vai metru, cik nu tur palicis – nozāģēt un turpat palikt zem kāda lielāka koka, kur tas satrūdēs un var būt sākumu jaunam kokam. Bet neatstāsim stumbeņus turpat mežā, jo tie var savainot meža zvēru un galu galā arī cilvēku, piemēram, sēņotāju. Iedomājaties, jūs paklūpat un uzkrītat šādam stumbenim," aicina Kotovičs.

Taču, pirms doties pēc eglītes, jābūt pilnīgi drošam par vietu, kurā to paņemsiet, jo pašvaldības mežos šādas atļaujas nav. „Latvijas valsts mežu" apsaimniekotajos mežos eglīti drīkstēs cirst grāvju malās, uz stigām, zem elektrolīnijām, kā arī pieaugušā mežā zem lielajiem kokiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti