Burtnieku ezerā cīnās ar maluzvejniekiem un atkritumu atstājējiem

Lai arī zemledus makšķerēšanas sezona tuvojas noslēgumam, Burtnieku ezera ledus vēl ir gana biezs un vilina makšķerniekus. Vislielākās problēmas, ar kurām ikdienā sakaras Burtnieku ezera uzraugi, ir maluzvejnieku nelegāli ieliktie tīkli un uz ezera ledus atstātie atkritumi, informē Burtnieku novada pašvaldībā.

Burtnieku ezera uzraugi paredz, ka līdakas šogad nārstam gatavosies ātrāk, tāpēc ir uzsākta pastiprināta makšķernieku kontrole. „Negodprātīgo makšķernieku nelikumīgi izliktās ūdas šogad atrodam ātri, jo virs ledus nav sniega. Tas palīdz līdakas atlaist atpakaļ ezerā vēl dzīvas un ātrāk pamanīt iespējamos maluzvejniekus,” stāsta Burtnieku novada pašvaldības policists un Burtnieka sargs Jānis Bērziņš.

„Vainīgos atrast nav viegli, taču izdodas - pirms pāris nedēļām noķērām divus vēdzeļu cemmerētājus,” saka Bērziņš.

Līdztekus makšķernieku dokumentu pārbaudēm un maluzvejniecības apkarošanai, jācīnās arī ar makšķernieku atstātajiem atkritumiem. Atkritumu ir ļoti daudz, it sevišķi pēc nedēļas nogalēm, kad ir vislielākais makšķernieku pieplūdums.

Uz ledus atrodamas neskaitāmas alkoholisko dzērienu pudeles, plastmasas turzas, pusdienu maizīšu papīri, cigarešu pakas, izsmēķi un citas lietas.

„Ar ezera piemēslotājiem ir grūti cīnīties. Ir reizes, kad makšķerniekiem visapkārt mētājās pudeles un cigarešu izsmēķi, bet tie pēc aizrādījuma tikai parausta plecus un aizbildinās, ka tie neesot viņu atkritumi. Ir skumji noraudzīties un apzināties, ka tas viss paliek ezerā un nemaz tik ātri nesadalās,” skaidro Jānis Bērziņš, „Atkritumus, cik varu, tik vācu un nogādāju krastā pats. To uztveru kā savu pienākumu pret ezeru, bet tas būtībā ir katra pienākums sakopt aiz sevis.”

Visus atkritumus Burtnieku ezera lielajā platībā savākt nav iespējams. Sadzīves atkritumi, ledum kūstot, nonāk ezerā un nelabvēlīgi ietekmē ne tikai ūdens kvalitāti ūdenstilpē, bet arī ūdens iemītniekus. Nenogrimušās pudeles peld uz krastu un bojā ainavu.

Visi zemledus makšķernieku atstātie atkritumi, īpaši plastmasa, vidē sadalās ļoti lēni, bet stikls nesadalās vispār un uzkrājas ezera gultnē.

Pašvaldība aicina makšķerniekus ņemt līdzi atkritumiem paredzētu maisiņu, ko izmest sadzīves atkritumu konteineros pie laivu piestātnēm. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti