Buļļupē plāno ielaist vimbu mazuļus

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja ceturtdien atbalstīja ieceri iegādāties vimbu (Vimba vimba (L.)) mazuļus, lai tos ielaistu Buļļupē, tādējādi nodrošinot zivju krājumu atražošanu, kas vienlaikus palielinās ūdens bioloģisko resursu daudzveidību un ilgtspējīgu izmantošanu, informēja Rīgas dome.

Zemkopības ministrijas Zivju fonds ir aicinājis iesniegt projektus zivju resursu pavairošanai un atražošanai publiskajās ūdenstilpēs un ūdenstilpēs, kurās zvejas tiesības pieder valstij, kā arī citās ūdenstilpēs, kas ir valsts vai pašvaldību īpašumā.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta sagatavotais projekta pieteikums paredz, ka projekta kopējais budžets būs 4840 eiro, no kuriem Zivju fonda nodrošinātais finansējums būs  3630 eiro jeb 85%, kas tiks atgūts pēc projekta realizēšanas. Savukārt Rīgas domes līdzfinansējums būs  1210 eiro jeb 15%.

Jautājums par pašvaldības līdzekļu piešķiršanu projekta uzsākšanai un līdzfinansēšanai vēl būs jāskata Finanšu un administrācijas lietu komitejās. Ja projekts gūs atbalstu, tad pavasarī ar zivju audzētavu tiks noslēgts līgums par vimbu mazuļu izaudzēšanu un Buļļupē tos plānots ielaist šā gada septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti