Buļļupē arī šogad plāno ielaist vimbu mazuļus

Lai nodrošinātu zivju krājumu atražošanu un vienlaikus palielinātu ūdens bioloģisko resursu daudzveidību un ilgtspējīgu izmantošanu, Rīgas domes (RD) Pilsētas attīstības komiteja trešdien, 18.martā, atbalstīja ieceri iegādāties vimbu mazuļus, lai tos ielaistu Buļļupē.

Zemkopības ministrijas (ZM) Zivju fonds ir aicinājis iesniegt projektus zivju resursu pavairošanai un atražošanai publiskajās ūdenstilpēs un ūdenstilpēs, kurās zvejas tiesības pieder valstij, kā arī citās ūdenstilpēs, kas ir valsts vai pašvaldību īpašumā.

RD Mājokļu un vides departamenta sagatavotais projekta pieteikums paredz, ka projekta kopējais budžets būs 4840 eiro, no kuriem Zivju fonda nodrošinātais finansējums būs 3630  eiro jeb 75%, kas tiks atgūts pēc projekta realizēšanas. Savukārt Rīgas dome līdzfinansējums būs 1210 eiro jeb 25%, informēja RD Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Par pašvaldības līdzekļu piešķiršanu projekta sākšanai un līdzfinansēšanai galīgais lēmums būs jāpieņem Finanšu un administrācijas lietu komitejai. Ja projekts gūs atbalstu, tad pavasarī ar zivju audzētavu tiks noslēgts līgums par vimbu mazuļu izaudzēšanu un Buļļupē tos plānots ielaist rudens pusē. Līdzīgu projektu Mājokļu un vides departaments īstenoja arī pērn, kad tika izaudzēti un Buļļupē ielaisti aptuveni 40 000 vimbu mazuļu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti