Brīvdienās karsts darbalaiks mediķiem

Brīvdienās karsts darbalaiks mediķiem – cilvēki ielēkuši ugunskuros, vairākus sadzēluši kukaiņi, čūskas un sakoduši suņi.

Aizvadītajā diennaktī slimnīcā ar ļoti smagām alerģiskām reakcijām slimnīcās nogādāti vairāki cilvēki, ko sadzēluši irši, lapsenes un čūskas.

Mediķiem nācies palīdzēt arī divām sievietēm, kuras smagi sakoduši suņi. Savukārt vairāki cilvēki guvuši nopietnas traumas, izkrītot pa logiem vai iekrītot bedrēs. Tikai vakar vairāki cietušie mediķu palīdzību lūguši pēc tam, kad jau Līgonaktī guvuši apdegumus, aizdedzinot vai ielēcot ugunskurā.

"Izsaukumu bija daudz, un arī traumu un negadījumu joprojām ir daudz," atzīst Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

NMPD pārstāve stāsta, ka 24.jūnijā slimnīcā nogādāti seši cilvēki - visi vīrieši ar dažādiem apdegumiem. Atsevišķos gadījumos apdegumi gūti, dedzinot ugunskuru ar benzīnu, bet cito gadījumos apdegumi gūti, lecot pāri ugunskuram, un vienā gadījumā, pat aizmiegot pie ugunskura.

"Par laimi uz ūdeņiem mums nav reģistrēts daudz negadījumu, bet viens slīkšanas gadījums tomēr ir reģistrēts vakar karstajā laikā," turpina Bukša. "Tas noticis Latgalē. Vīrietis ir slīcis, tiesa, gājis peldēt alkohola reibumā, bet, tā kā klāt bija citi cilvēki, viņi ļoti ātri noreaģējuši, izvilkuši ārā vīrieti, un vīrietim šī pelde beigusies veiksmīgi, tomēr slimnīcā viņš bija jānogādā pēc slīkšanas."

Tā kā brīvdienas solās būt karstas, NMPD pārstāve aicina būt piesardzīgiem, atpūšoties pie ūdeņiem. Tāpat Bukša aicina uzmanīties no pārkaršanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti