Bīstamais vīruss MERS skāris jau 20 valstis un paņēmis 450 dzīvības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 4 mēnešiem.

Dienvidkorejā pieaug saslimušo skaits ar Tuvo Austrumu respiratoro sindromu jeb MERS (Middle East Respiratory Syndrome). Līdz šim šajā valstī dzīvību zaudējuši seši cilvēki, bet kopumā vīrusa skartajā reģionā upuru skaits sasniedzis 450. Dienvidkorejas varas iestādes sākušas apjomīgus profilakses pasākumus slimības izplatības ierobežošanai, taču eksperti prognozē, ka nopietnas epidēmijas draudu nav. 

Tuvo Austrumu respiratorais sindroms jeb MERS tika atklāts 2012.gadā, un kopš tā laika vīruss ir skāris vairāk nekā 20 valstis, galvenokārt Saūda Arābiju. Tas pieder pie koronavīrusu grupas, kurā ietilpst gan ierasta saaukstēšanās, gan bīstamais smagā akūtā respiratorā sindroma vīruss SARS, no kura pirms vairāk nekā 10 gadiem Āzijas valstīs mira vairāki simti cilvēku. Atšķirībā no SARS vīrusa MERS ir daudz mazāk lipīgs, taču vienlaicīgi arī proporcionāli nāvējošāks, jo vakcīnas pret to nav.

MERS vīruss ir skāris jau vairāk nekā 20 valstis un no tā miruši vairāk nekā 450 cilvēki. Vislielākais inficēšanās gadījumu skaits konstatēts Saūda Arābijā.

Taču pēdējās dienās arvien satraucošākas ziņas tiek saņemtas no Dienvidkorejas. Tur MERS upuru skaits sasniedzis jau sešus cilvēkus, bet pēdējās dienas laikā no jauna inficējušies vairāk nekā 20 cilvēku un tas ir straujākais pieaugums pēdējo divu nedēļu laikā. Inficēto skaits sasniedzis jau gandrīz 90, bet aptuveni divarpus tūkstoši ir ievietoti karantīnā. Taču eksperti norāda, ka nopietnas epidēmijas draudu faktiski nav, jo vairumam no slimniekiem veselība jau ir bijusi novājināta, turklāt līdz šim visi saslimušie ir inficējušies tieši ārstniecības iestādēs.

Mediķi arī uzsver, ka slimību ir ļoti grūti nodot no personas personai.

Sabiedrības pieaugošā satraukuma dēļ varas iestādes gan ir izlēmušas uz laiku slēgt arī aptuveni divus tūkstošus skolu, ir atcelti simtiem publisku pasākumu, skolēnu ceļojumu un sporta nodarbību. Iedzīvotāji tiek aicināti apmeklēt publiskos pasākumus, valkājot sejas maskas. Valdība ir solījusi izmantot visus pieejamos līdzekļus, lai pret slimību cīnītos, tostarp, piemēram, solot izsekot karantīnā esošo cilvēku mobilos telefonus, lai novērstu pacientu neatļautu pārvietošanos. Par karantīnas noteikumu pārkāpšanu pat izsludināta trīs miljonu vonu jeb aptuveni divarpus tūkstošu eiro liela soda nauda. Pati valdība gan diezgan bieži tiek kritizēta par pārāk lēno reakciju uz infekcijas izplatību un sabiedrības neinformēšanu.

Kā kļuvis zināms, pirmais MERS pacients Dienvidkorejā pirms saslimšanas bija viesojies Saūda Arābijā. Tieši tāpēc arī citas valstis sākušas satraukties par iespējamo vīrusa atceļošanu ar tūristiem. Piemēram, Krievija. Tās veselības dienesti aicinājuši iedzīvotājus bez nepieciešamības nedoties uz slimības skartajām valstīm. Savukārt ieceļotāji no MERS skartajām valstīm uz robežas tiks īpaši pārbaudīti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti