Rīta Panorāma

Intervija ar grupu Triana Park

Rīta Panorāma

Garšīgie likumi Latvijas skolā

Biroja darbiniekiem reizi stundā jāizkustas un jāvingro

Biroja darbiniekiem reizi stundā jāizkustas, lieti noder arī fitnesa bumbas

Ne tikai bīstamas un kaitīgas vielas, bet arī sēdēšana birojā pie datora astoņas stundas no vietas veselībai par labu nenāk. Lai nākotnē nerastos muguras problēmas, jāizvēlas pareiza sēdēšanas poza. Tāpat līdzēt var fitnesa bumbu izvietošana birojā.

Ja cilvēks birojā pie sava galda sēž nepareizi, turklāt astoņas stundas piecas dienas nedēļā, tas ilgtermiņā var atstāt ļoti negatīvu ietekmi uz viņa veselību. Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ergoterapeite Ivita Pole uzskaita iespējamās problēmas: “Tas var ietekmēt visu ķermeni, mugurkaulu, rokas un daudzas problēmas pēc tam radīt.

Ķermenim nepatīk asimetrija, piespiedu darba pozas. Ķermenis ir radīts kustībai.”

Tāpēc ir svarīgi pareizi iekārtot savu darba vietu. Nozīme ir gan datora monitora augstumam, gan piemērotam krēslam un pareizam galda augstumam.

“Galvai vajadzētu būt taisni. Biežākā problēma, strādājot ar datoru, ka galva aiziet uz priekšu.  Pareizi būtu, ja augšdelms ir paralēli ķermenim. Tālāk elkonī seko 90 grādu leņķis,” stāsta Pole.

Arī plaukstas locītavai ir jābūt taisnai, nevis saliektai, bet kājām 90 grādu leņķī. Tomēr ar precīzu sēdēšanu būs par maz. Reizi stundā nepieciešams paņemt  piecu līdz desmit minūšu pauzi, atraujoties no datora.

Birojos tiek meklēti arī citi risinājumi. Viens no variantiem ir birojā sapulču telpā parastos krēslus aizstāt ar fitnesa bumbām. Visu dienu uz šādas bumbas nebūtu ieteicams sēdēt, bet ik pa brīdim 15-20 minūtes gan nāktu tikai par labu veselībai.

Latvijā ir uzņēmumi, kas, rūpējoties par saviem darbiniekiem, birojā izvietojuši šādas bumbas un organizē kolektīvas vingrošanas nodarbības. “Dažās sapulču telpās mēs esam izvietojuši fitnesa bumbas. Mums birojā ir arī  velotrenažieri, un nāk  treneri, kuri piedāvā darbiniekiem iesaistīties dažāda veida treniņos. Tā ir darbinieku brīva izvēle. Mēs nevienu nespiežam vingrot, bet cenšamies iedrošināt cilvēkus iesaistīties,” stāsta ”Tele2 Shared Service Center” vadītājs Kims Leandersons.

“Uzņēmumā ir izveidota darba drošības un veselības komiteja un sporta komiteja, kurā strādā darbinieki uz savas iniciatīvas pamata. Viņi organizē dažādus pasākumus. Mēs arī nodrošinām darbiniekus ar šīm bumbām, uz kurām var sēdēt krēsla vietā, lai būtu ērtāk tiem, kam tas ir nepieciešams,” stāsta “Cabot Latvia” biznesa procesu vadītāja Lelde Lipska.

Šobrīd visā Latvijā noris sociālā akcija „Sēdēšana ir jaunā smēķēšana”, kuras laikā  informācijas tehnoloģiju uzņēmumos aicināts sapulču krēslus aizstāt  ar fitnesa bumbām, tādējādi iedrošinot uzņēmējus vairāk pievērsties darbinieku veselības jautājumiem. Labs kolēģis ir vesels kolēģis. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti