4. studija

Vai sabiedriskajā transportā drīkst norēķināties ar papīra naudu?

4. studija

4. studija

Atļaut vai aizliegt bezpajumtniekiem sildīties stacijās un veikalos?

Bezpajumtnieki ne vienmēr aukstās dienas vēlas pavadīt patversmes bibliotēkā

Ar aukstā laika iestāšanos mēs arvien biežāk varam redzēt bezpajumtniekus, kuri sildās sabiedriskās vietās, piemēram, stacijās un veikalos, bet kāds ir sabiedrības viedoklis, ļaut viņiem uzturēties sabiedriskās telpās vai tomēr dzīt viņus ārā? Un kur šobrīd bezpajumtnieki var meklēt pajumti un siltumu? Taču reizēm novērots, ka bezpajumtnieki nemaz nevēlas dienas laikā atrasties siltās telpās, bet labprāt uzturas lielveikalos un stacijā.

Latvijas Televīzijas raidījuma "4.studija" uzrunātās sievietes Irēna un Monika ir vienisprātis, ka vajadzētu ļaut sasildīties sabiedriskās vietās. Taču vienlaikus tiek uzsvērts, ka jābūt vietām, kur uzturēties pastāvīgi un neviens nedzītu laukā. Līdzīgās domās ir Andrejs: "Es domāju, ka vajadzētu vienkārši atvērt jaunas mītnes, kur viņi varētu uzturēties."

"Viņi sasildīties tur var, bet tur ilgi dzīvoties nevar, jo lielveikaliem ir citas funkcijas, tāpēc arī ir patversmes," bilst Irēna.

"Es uzskatu, ka viņus vajadzētu nosūtīt uz patversmēm, lai tur dzīvo. Es dzirdēju, ka patversmēs var izmitināt 900 cilvēkus," savā viedoklī dalās Irina.

Pēc tiesu medicīnas eskpertīzes centrā pieejamajiem datiem līdz šī gada 9.janvārim aukstuma dēļ  jau 23 cilvēki ir gājuši bojā.

Tāpēc ir svarīgi noskaidrot, kur ziemas aukstumā bezpajumtnieki var meklēt pajumti. "Bezpajumtnieki var nākt un atrasties pie mums, ja ārā temperatūtra ir mīnus 10 grādi un zemāka temperatūra un arī ja ir nulle grādi un vēja ātrums ir 10 metri un vairāk sekundē," stāsta Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Sociālā centra vadītāja Ilona Luste.

Ja ārā ir siltāks nekā mīnus 10 grādi, tad patversme ir jāatbrīvo līdz 9 no rīta, bet daudz biežāk cilvēki apsaldējumus gūst nevis, kad ārā ir lielie mīnusi, bet gan tad, kad gaisa temperatūra ir ap nulli un ir liels mitrums," LTV skaidro Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS).

Tādēļ bezpajumtniekiem  Rīgā ir jāzina vietas, kur sasildīties arī dienas laikā. "Rīgā ir dienas centrs Katoļu ielā 57, kur ietilpst apmēram 150 cilvēki, un tur ir arī ārsts, sociālais darbinieks, virtuve, bibliotēka, televizors. Cilvēki dienas laikā var uzturēties Katoļu ielā," pastāstīja LSK Sociālā centra vadītāja Ilona Luste.

Tomēr novērojumi liecina, ka labāka par rātnu sēdēšanu patversmes bibliotēkā daudziem bezpajumtniekiem šķiet uzturēšanās stacijā un lielveikalos, kur, ja paveicas, var tikt pie kāda grādīgā un sasildīt sevi no iekšienes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti