Bezmaksas seminārā stāstīs par depresijas pārvarēšanu pavasarī

Trauksme, nespēks, apetītes trūkums, nogurums – lielai daļai cilvēku, kuri cieš no sezonālas depresijas, kritiskais periods ir pavasaris. Par to, kā pārvarēt pavasara depresiju un turpmāk izvairīties no tās, bezmaksas seminārā 17.martā plkst.18 veselības centrā "Vivendi" pastāstīs psihiatrs Dr. Jānis Bušs.

Ne visiem pavasara iestāšanās saistās ar pozitīvām emocijām. Depresijai var būt dažādi iemesli – ģenētiska nosliece, psihoemocionālas traumas, piemēram, tuvinieka zaudējums, slimības, kā arī sociāli cēloņi, piemēram, neapmierinātība ar darbu, apkārtējo vidi, komunikācijas trūkums, attiecību problēmas. Arvien vairāk cilvēku pavasarī cieš no dažādām sezonālām alerģijām, kas arī var ietekmēt psihoemocionālo pašsajūtu.

Veselības centra "Vivendi" psihiatre Dr.Inga Zārde atzīst, ka mūsdienās cilvēki dzīvo nemitīgā skrējienā, bieži vien laikus nepievēršot uzmanību sliktai pašsajūtai, trauksmei, spēku izsīkumam. No depresijas daudzi klusējot cieš gadiem, cerot, ka situācija uzlabosies, un ārsta palīdzību meklē tikai tad, kad grūti ir ne tikai pašam, bet arī tuviniekiem.

“Ja nomāktība un emocionāli slikta pašsajūta ieilgst, ieteiktu meklēt palīdzību pie speciālista, atrast ārstu, kuram uzticas. Bieži vien risinājums ir vienas sarunas vai dažu konsultāciju attālumā. Ir vērts apstāties un izvērtēt sevi no malas, meklēt palīdzību, nevis  turpināt graut savu veselību,“ rekomendē psihiatre Inga Zārde.

“Par sezonālu depresiju arvien vairāk sūdzas cilvēki darba spējīgā vecumā. Depresija, protams, ietekmē ne tikai privāto dzīvi, bet arī darba spējas un karjeru. Jo agrāk cilvēks sapratīs, ka viņam nepieciešama speciālista palīdzība, jo ātrāks un veiksmīgāks būs ārstēšanas rezultāts,” stāsta veselības centra "Vivendi" psihiatrs Dr.Jānis Bušs.

“Mainīt un uzlabot situāciju var vienmēr, pat šķietami bezcerīgā situācijā; ārsta uzdevums ir uzklausīt, palīdzēt izprast veselības problēmas un to cēloņus, sniegt atbalstu, kā arī palīdzēt rast risinājumu un iedrošināt uz pārmaiņām dzīvē,” atzīst psihiatrs Jānis Bušs.

Bezmaksas seminārs, uz kuru aicināts ikviens interesents, psihiatra Dr.Jāņa Buša vadībā "Kā tikt galā ar pavasara depresiju?" notiks 17.martā pulksten 18 veselības centrā ''Vivendi'' Rīgā, Dzirnavu ielā 16.

3 komentāri
Pelēcis
"cilvēku, kuri cieš no sezonālas depresijas" Tie ir tie paši, kuri regulāri cieš no smadzeņu mazspējas, un izdomā-pats-savu-kaiti slimības? Runā, ka ja cilvēkiem apnīk sēdēt un olas kasīt, tad viņi sāk piedēvēt sev visvisādas kaites, lai izceltos citu līdzīgo starpā, lai viņus žēlotu un rīkotu viņiem seminārus, kuros pašiem izspiest naudu par 'ārstēšanu'. Kamēr cilvēkam nav uz rokām traumupunkta izziņa par nesekmīgu pašnāvības mēģinājumu, viņš pat nedrīkst vērt muti vaļā lai runātu par 'depresiju'.
barba
Ļoti aplams viedoklis. Tas ka Jums par laimi šis nav aktuāli nenozīmē ka problēma ir izdomāta. Turklāt stils ieķēzīt visur savu pārgudro kritiku arī liecina par emocionālās veselības problēmām. Labāk domājiet kā uzlabot savas dzīves kvalitāti nevis par to kā uzbraukt citiem kas atšķirībā no Jums savas problēmas cenšas risināt.
Hemingway
kaadu veel depresiju?vajag bish tarakaanus galvaa savaldiit un nebuus nekaadu depresiju.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti