Bērnu slimnīcā veikta īpaši augstas sarežģītības sirds operācija

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) pirmo reizi Latvijā veikta īpaši sarežģīta sirds operācija bērnam ar iedzimtu, komplicētu sirds kaiti - aortas vārstuļa aizvietošana ar pacienta plaušu vārstuli un kreisā kambara izejas trakta paplašināšana Kono modifikācijā, izmantojot pacienta sirds somiņas audus.

Kardioķirurgs Lauris ŠmitsZane Mače
  Kardioķirurgs Lauris Šmits, kurš kopā ar komandu sarežģīto operāciju veica, sacīja, ka šāda aortas vārstuļa slimības korekcijas metode ir visatbilstošākā augoša bērna organismam. Sešus gadus vecajam pacientam tā noritējusi veiksmīgi. Šmits ir gandarīts par komandas veikumu.

   

  "Tā ir operācija, kuras laikā bērna bojāto aortas vārstuli aizstāj ar bērna paša veselo plaušu vārstuli. Plaušu vārstulis tiek operācijas laikā izdalīts no sirds un ievietots aortas vārstulī," teica Šmits.

  Viņš norādīja, ka šī operācija ir zīmīga ar to, ka tā veikta sadarbībā ar Berlīnes klīnikas speciālistiem, un to, ka šādu operāciju veica paši BKUS ķirurgi. "Respektīvi, es šo operāciju veicu, bet vācu kolēģis, profesors, šo operāciju uzraudzīja un vadīja. Tas ir panākums visai komandai, ka mēs tik sarežģītu lietu varam izdarīt paši," sacīja kardioķirurgs.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Veselība
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti