Bērnu slimnīcā unikālā operācijā atdala smadzeņu puslodes

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā pirmo reizi vēsturē tika veikta unikāla operācija – hemisferotomija jeb smadzeņu pusložu atdalīšana, kuras mērķis ir novērst epilepsijas pacienta veselības stāvokļa pasliktināšanos. Operācija tika veikta ar Bērnu slimnīcas fonda finansiālu atbalstu

Slimnīcā informēja, ka operācija veikta nepilnus divus gadus vecam bērnam, kuram viena no smadzeņu puslodēm ir neglābjami bojāta un rada epilepsiju, turklāt traucē veselajai smadzeņu puslodei normāli funkcionēt. “Lai bērna veselības stāvoklis uzlabotos, bija nepieciešams slimo smadzeņu puslodi nodalīt no veselās, tādā veidā novēršot epilepsijas lēkmes un veicinot veselās smadzeņu puslodes darbības uzlabojumus,” paziņojumā medijiem skaidro bērnu neirologs dr.Jurģis Strautmanis, uzsverot, ka šī ir viena no sarežģītākajām operācijām neiroķirurģijā.

Hemisferotomijas operācijas ir ļoti rets operācijas veids, ko nepieciešams veikt ne biežāk kā vienu reizi divos gados. Svarīgi, ka šādas operācijas veic bērna agrīnā vecumā.

Unikālo operāciju veica BKUS neiroķirurgs Basels Jakūbs Vehbe (Wehbe Bassel Yaacoub), profesors Bertils Ridenhags (Bertil Rydenhag), anesteziologs – reanimatologs Aleksejs Mihejevs, anestēzijas māsa Aija Klekmane, operāciju māsas Karīna Brunovska un Egita Kvetkovska.

Profesors Bertils Ridenhags (Bertil Rydenhag) (no kreisās) un neiroķirurgs Basels Jakūbs Vehbe (Wehbe Bassel Yaacoub).

Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa norāda, ka, pateicoties ziedotājiem un slimnīcas ārstiem, bērns visu nepieciešamo varēja saņemt Bērnu slimnīcā un pēc palīdzības nebija jādodas ārpus Latvijas. Pagājušajā gadā Bērnu slimnīcas fonds izlietoja aptuveni 100 000 eiro, lai pacientiem nodrošinātu dažādas operācijas Latvijā. Arī turpmāk šī būs viena no Bērnu slimnīcas fonda prioritātēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti