Slimnīcas bērnu alergoloģe Kristina Amosova Latvijas Radio norādīja, ka alerģija uz kukaiņu kodumiem ir vienīgā dzīvībai bīstamā alerģija, no kuras nav iespējams pilnībā izvairīties. Tādēļ iespēja veikt īpašu aizsargājošo imūnterapiju ir ļoti nozīmīga.
“Tās imūnterapijas doma ir tāda, ka mēs pieradinām organismu pret konkrētu alergēnu. Šajā gadījumā mēs pieradinām pret indi. Ar tādu mērķi, ka nākotnē tam cilvēkam, kas saņem imūnterapiju, iedzeļ bite vai lapsene un viņam nav anafilaktiskas reakcijas,” skaidroja Amosova.
Imūnterapija ilgst trīs līdz piecus gadus. Konkrēts laiks ir atkarīgs no tā, cik ātri alergēna rādītāji krītas.
“Pie tām indikācijām cilvēkiem, kuriem mēs piedāvājam to imūnterapiju, jābūt dzīves laikā pieredzei, ka viņam pēc dzēliena attīstījusies anafilaktiska reakcija bērna vecumā. Tā ir tā indikācija. Tad mēs vērtējam analīzes, un, ja mums sakrīt rādītāji, tad mēs piedāvājam veikt imūnterapiju,” pastāstīja alergoloģe.
Jautājumus, kas saistīti ar kukaiņu kodumu izraisītām alerģijām, bērnu vecāki un citi interesenti varēs uzdot alergoloģei Kristinai Amosovai piektdien, 17.jūlijā, pulksten 15 Bērnu slimnīcas sociālās vietnes “Facebook” kontā.