Bērniem Covid-19 simptomi var būt atšķirīgi no pieaugušiem; BKUS piedāvā konsultācijas

Bērnu klīniskās universitātes slimnīca (BKUS) piedāvā konsultācijas vecākiem par Covid-19. Vienlaikus slimnīcā norāda, ka bērniem gan infekcijas norise, gan simptomi ir atšķirīgi no pieaugušiem.

BKUS norāda, ka, turpinoties Covid-19 pandēmijas stāvoklim pasaulē, pašlaik vēl aizvien ir pārāk maz zināmā par slimības norises gaitu, ilgtermiņa iznākumiem un attīstības dinamiku, īpaši tas attiecināms uz bērniem. Pašreiz ir zināms, ka bērni, tāpat kā pieaugušie, inficējas ar SARS-CoV-2, bet bērniem infekcijas norise un simptomi ir atšķirīgi no pieaugušiem.

Bērniem Covid-19 simptomi var būt atšķirīgi no pieaugušajiem – ir vieglākas tādas norises “klasiskās” pieaugušo klīniskās pazīmes kā drudzis, klepus un elpošanas grūtības. Bet bērniem biežāk nekā pieaugušajiem var būt sastopamas slikta dūša, vemšana, caureja. Iespējamas arī citas slimības pazīmes, kurus pašiem bērniem ir grūti aprakstīt vai viņu vecākiem pamanīt - muskuļu sāpes, nogurums, galvassāpes.

Joprojām īpaši neskaidra ir bērnu loma vīrusa transmisijas procesā, kā arī nepieciešamais laiks līdz pilnīgam izveseļošanās brīdim.

“Covid-19 ir jauna infekcija gan Latvijas medicīnas aprūpes darbiniekiem, gan bērnu vecākiem. Ņemot vērā Bērnu slimnīcas speciālistu starptautisko sadarbības tīklu, ik dienu veikto jaunāko publikāciju ekspertīzi un kritiski analītisku izpēti, pie mums pašreiz ir koncentrētas jaunākās zināšanas par Covid-19 ārstniecību un aprūpi bērniem,” paziņojumā medijiem norāda Jana Pavāre, BKUS pediatre, Bērnu slimību klīnikas vadītājas vietniece.

BKUS speciālistu telefona konsultācijas var saņemt:

  • ģimenes ārsti, kuru aprūpē ir Covid-19 bērna vecuma pacienti;
  • Covid-19 bērna vecuma pacientu vecāki.

Konsultācijas pieejamas par visiem neskaidrajiem jautājumiem, kas skar:

  • slimības norisi,
  • rekomendācijas turpmākai novērošanai – īpaši pacientiem ar hroniskām saslimšanām.
  • nepieciešamos pasākumus atveseļošanās periodā,

Konsultatīvais tālruņa numurs: 25680033 (darba dienās no plkst. 9 līdz 16. Ja tālruņa līnija ir aizņemta, BKUS sola atzvanīt.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai kopš 12. marta nolemts Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kura pagarināta līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti