Bērni ar īpašām vajadzībām sarūpējuši kokgriezumu izstādi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

No koka rotaļlietām un svečturiem līdz dažādiem galdiņiem un krēsliem. Tāds ir Dzirciema internātpamatskolas audzēkņu veikums pirmajai lielajai izstādei ar nosaukumu ''Mēs to varam''. Šajā skolā mācās audzēkņi ar dažādām veselības problēmām, un katrs darbs tā autoram ir sava veida uzvara. 

Dzirciema internātpamatskolas mazie bērni pagaidām vēl darbojas ar papīru un līmi, tikmēr lielie puiši kokapstrādes darbnīcā ķērušies pie nopietnākām lietām. Šodien gan tikai  līmē, slīpē un pulē, jo vējš "aizpūtis elektrību" un bez tās darbagaldi nedarbojas. Pašreiz darbnīca gan pavisam patukša, apmēram 100 labākie darbi jau aizvesti uz Tukumu, kur nedēļas nogalē tiks atklāta pirmā internātskolas audzēkņu izstāde.

"95 procenti darba ir audzēkņu. Protams, dažus mezglus skolotājs palīdz izveidot, un ir dažas lietas, kas vēl nav apgūtas, bet pārsvarā katram ir individuālais projekts, kuru viņš izstrādā," stāsta amatu mācības skolotājs Andis Jakobsons.

Dzirciema internātpamatskolā mācās audzēkņi ar dažādām veselības problēmām, un katrs skaistais darbiņš, par ko acis iemirdzas ikvienam, kurš to ierauga pirmo reizi, tā autoram ir prasījis ne mazums pūļu un apņemšanos.

"Ir grūti vai viegli, tas atkarīgs no sevis, ja tu apņemies, tad dari. Ja darīsi kā, "pūt un palaid'', tad arī neiemācīsies," uzskata Dzirciema internātpamatskolas audzēknis Edgars.

Skolu beidzot, puiši iegūs galdnieka palīga diplomu, un katram no viņiem ir kluss sapnis, atrast arī savu vietu darba tirgū, bet vispirms jāatrod prakses vieta. Direktora vietniece atzīst, ka tas joprojām ir grūts jautājums.

"Apkārtējās vietas - Engure, Kandava, Jaunpils - ir tās vietiņas, kur mēs bērniem sameklējam prakses vietas, un daudziem bērniem pēc tam ir piedāvājums palikt darbā, tātad tomēr redz, ka viņi ir tādi paši, kā visi, un spēj darīt darbu," sacīja Dzirciema internātpamatskolas direktora vietniece Ilze Cukanova.

Skolēnu veikums izstādē ''Mēs to varam'' Tukuma Audēju darbnīcā būs apskatāms līdz 21.martam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti