Rīta Panorāma

Operas zvaigzne Marina Rebeka īpašā «Traviatas» iestudējumā Teatro Real Madridē

Rīta Panorāma

Arī Vācijā sākti vakcīnas pret Covid-19 izmēģinājumi

Bangladešas policija izmanto jogu stresa mazināšanai

Bangladešā policisti mazina stresu ar ikrīta jogu

Covid-19 dēļ ikdienas stress vairākās profesijās pieaudzis. Tas sevišķi attiecas uz tiem, kuri ikdienā strādā ar cilvēkiem un rūpējas par apkārtējo veselību un drošību. Lai rūpētos par darbinieku labsajūtu, Bangladešā policisti ik rītu tagad nodarbojas ar jogu.  

Bangladešas galvaspilsētā Dakā policisti rītu sāk ar jogas nodarbību. Covid-19 uzliesmojuma laikā viņi ir bijuši tie, kuri atbild par to, vai iedzīvotāji ievēro dažādus pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumus. Papildu stresu ikdienā radījis tas, ka aptuveni desmit tūkstoši policijas darbinieku saslimuši ar koronavīrusu.

“Covid-19 radīja garīgus traucējumus mūsu komandā. Jogas uzdevums ir tos novērst. Tie ir prāta vingrinājumi. Šī iniciatīva aizsākās, lai mazinātu garīgo spiedienu,” skaidroja Diplomātiskās drošības nodaļas pārstāvis Ražons Kumārs.  

Liekšanās, stiepšanās un dziļas elpošanas vingrinājumi paredzēti, lai rūpētos par policistu fizisko un garīgo labsajūtu. Tā kā policistiem ik dienu jāiziet ielās, kur viņi tiek pakļauti inficēšanās riskam, valdība darbiniekiem palīdz ar dažādām programmām, ne tikai jogu. Piemēram, viena no slimnīcām pilsētas centrā paredzēta tikai policistiem un viņu ģimenes locekļiem.

“Covid-19 pacienti cieš no plaušu komplikācijām un elpošanas problēmām. Pēc elpošanas vingrinājumu veikšanas manas plaušas jūtas ļoti spēcīgas. Visiem vajadzētu veikt vingrinājumus,” pārliecību pauda policijas darbinieks Muhameds Ramāns.

Covid-19 prasījis vairāk nekā 40 policijas darbinieku dzīvību. Kopumā valstī upuru skaits pārsniedzis pusotru tūkstoti. Tagad vairāki ierobežojumi tiek mīkstināti un iedzīvotāji piepilda ielas. Tas rada papildu risku policistiem, kuri ik dienu patrulē pilsētas ielās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti