Avārija «Mālpils piensaimnieka» katlumājā būtiski piesārņo Sudas upi

SIA „Mālpils piensaimnieks” katlumājas remontdarbu laika notikusi avārija, kuras rezultātā Sudas upē ieplūdis mazuts, informēja Valsts vides dienests (VVD). Pēc dienesta speciālistu domām, šis piesārņojums ir būtisks un atstās sekas uz upes ekosistēmu.

Avārija notikusi strādnieku neuzmanīgas rīcības rezultātā. Remontdarbu laikā naftas produkti nonākuši pienotavas attīrīšanas iekārtās un plūduši uz upi, kopumā upē nonākuši 100 litri mazuta. 

Par vides avāriju Mālpils pašvaldībai ziņojuši vietējie iedzīvotāji.  

VVD  Lielrīgas reģionālā vides pārvalde uzsākusi administratīvo lietvedību par upes piesārņošanu un par neziņošanu atbildīgajiem dienestiem.  

„Mālpils piensaimniekam” uzdots attīrīt upi. Upes zivju resursu zaudējuma aprēķināšanai piesaistīs Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūtu „BIOR”. 

Pārbaudes brīdī SIA „Mālpils piensaimnieks” direktors informēja, ka mazuta sūkņu telpā otrdien, 30. jūnijā, mainīja filtrus. Mazuta sūkņu telpa ir tehniski saistīta ar notekūdeņu attīrīšanas iekārtām, tāpēc mazuts ir nonācis attīrīšanas iekārtās un vēlāk - Sudas upē.

Pienotavas vadība VVD informēja, ka Sudas upē varētu būt nonākuši aptuveni 100 litri mazuta. Mazuts sastājies upes krastos, kā arī nosēdies tās gultnē.  

VVD uzdevis SIA „Mālpils piensaimnieks” savākt piesārņojumu un bīstamos atkritumus nodot atkritumu apsaimniekotājam.  
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt