Atklās rakstu krājumu «Latvieši un Latvija»

Pirmdien Latvijas Zinātņu akadēmijā notiks sarīkojums par godu akadēmisko rakstu krājuma „Latvieši un Latvija” iznākšanai.

Rakstu krājuma galvenais redaktors, akadēmiķis Jānis Stradiņš min, ka šis izdevums par Latviju un latviešiem varētu būt visplašākais, kāds iznācis atjaunotās Latvijas valsts laikā.

„Otrajā sējumā būs Gunta Zemīša veidotā, es pat teiktu - gluži jauna Latvijas vēstures koncepcija, kas mūsu valstiskumu aplūko no senākiem laikiem, no 12.- 13 gadsimteņa, bet nevis tikai no 1918. gada 18. novembra, kas ir tikai viens posms,” stāsta Jānis Stradiņš.

Es domāju, ka mūsu mūžam un 21. gadsimtenim Eiropa kā jēdziens - Vecā Eiropa - turpinās pastāvēt, un Latvija varētu būt un tai ir jākļūst par Eiropas kodola valsti. Tam es ticu, ka 21. gadsimtā tas vēl saglabāsies,” uzskata ievērojamais akadēmiķis.

Pasākumā uzrunu teiks arī Valsts prezidents Andris Bērziņš. Vadošo zinātnieku un speciālistu raksti izdoti četros sējumos. Pirmajā „Latvieši un Latvija” sējumā zinātniski aplūkota baltu tauta, otrajā - Latvijas valsts veidošanās un pastāvēšanas problēmas. Trešajā sējumā analizēta atjaunotā Latvijas valsts, bet ceturtajā - mūsu tautas izglītība, zinātne un kultūra.

 

2 komentāri
ērce
Esot tikai 1000 eksemplāri izdoti. Mans paziņa iegādājās Rotari kluba ietvaros. Laikam pārsvarā bibliotēkāmun VIP. Žēl, es arī medīju, bet pagaidām nav izdevies nopirkt.
a. sveisbergs
Kur var iegādāties šo rakstu krājumu?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti