Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Unikāla naudas zīmju dizaina izstāde

Dienas ziņas

Latvijā viesojas NATO ģenerālsekretārs

Atklāj pirmās šūpoles cilvēkiem ratiņkrēslos

Atklāj pirmās šūpoles cilvēkiem ratiņkrēslos

Cilvēkiem ar īpašām vajadzībām vides pieejamība pamazām tiek uzlabota un tiek rīkoti dažādi pasākumi, lai viņi izjustus tās pašas emocijas, ko cilvēki, kam tādu veselības problēmu nav. 19.novembrī Liepājā atklātas pirmās šūpoles Latvijā, kas piemērotas cilvēkiem ratiņkrēslos. Tās atrodas Liepājas speciālās internātpamatskolas teritorijā, taču būšot pieejamas ne tikai tās iemītniekiem.

Mārtiņš mācās Liepājas speciālās internātpamatskolas sestajā klasē. Zēns pārvietojas tikai ratiņkrēslā un iespēja izbaudīt šūpošanās prieku viņam ir kas īpašs.

"Viņam šī ir vienīgā un pirmā iespēja vispār izbaudīt kaut ko tādu, ko citi bērni varbūt dara katru dienu, un viņiem tas neliekas nekas īpašs," sacīja Liepājas speciālās internātpamatskolas skolotāja Vineta Ciukore.

Šīs šūpoles radītas īpaši cilvēkiem ratiņkrēslos. Lai šūpotos, vien jāatver norobežojums un jāuzstumj ratiņkrēsls ar visu bērnu uz platformas. Bērns atkarībā no savām spējām var šūpoties vai nu pats, vai izmantojot apkārtējo palīdzību.

"Mums skolotājiem arī vieglāk, varam uzstumt bērnus ar ratiņiem, viņi visos ratiņos var sēdēt. Un emocionāli viņi ir ieguvēji, bērni priecājas," stāsta Liepājas speciālās internātpamatskolas skolotāja Kristīne Diķe.

Jebkurš palīglīdzeklis, kas bērniem ar garīgiem un fiziskiem traucējumiem paver jaunas iespējas un sniedz prieku, ir nozīmīgs attīstībai. Šis rotaļu laukums izveidots ar pašas skolas finansēm, bet abas šūpoles iegūtas, pateicoties Liepājas sadarbības pilsētas Helsingborgas labdarības kustības ziedojumiem.

"Cik mums ir zināms, tādas šūpoles Latvijā ir pirmās. Un mēs par to priecājamies, ka mūsu bērni, skolnieki un varbūt arī apkārtējie varēs to izbaudīt un samazināt savu ierobežotību," pastāstīja Liepājas speciālās internātpamatskolas direktors Atis Brikmanis.

Liepājas speciālā internātpamatskola lokalizējas trīs ēkās un ir lielākā šāda veida iestāde Latvijā - skolā mācās 240 bērni, 10 no viņiem pārvietojas tikai ratiņkrēslos. Šīs šūpoles varēs izmantot ne tikai skolas audzēkņi, bet arī citi liepājnieki ar kustību traucējumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt