Atkārtoti izdota noderīga grāmata topošajām māmiņām

“Vieglu dzemdību metode” ir grāmata, kura atkārtotu izdevumu latviešu valodā piedzīvojusi pēc daudzkārtēja lasītāju pieprasījuma – jo ar tās palīdzību gatavošanās grūtniecībai un dzemdībām kļūst labāk izprotamas un līdz ar to vieglāk pārciešamas gan māmiņai, gan bērniņam.

Grāmatas autore ir praktizējoša britu ārste un vecmāte Govri Motha, kura vieglo dzemdību metodi izveidojusi, balstoties ājurvēdas principos. Metodes mērķis ir palīdzēt sievietēm izjust dziļu saskarsmi ar topošo mazuli, kā arī radīt topošajām māmiņām pārliecību par spēju dabiski dzemdēt savu bērniņu. Tūkstošiem sieviešu ir izmantojušas šo efektīvo metodi un sekmīgi laidušas pasaulē veselus bērniņus. Viņu vidū ir modeles Keita Mosa un Ella Makfērsona, lēdija Helēna Vindzora un aktrise Gvineta Paltrova.

Kopš grāmatas pirmā izdevuma latviešu valodā arī daudzas latviešu māmiņas ir izmantojušas “Vieglo dzemdību metodi”, jo to iesaka un praktizē vairākas vecmātes.

Kāpēc tapa šī grāmata? Autore min, ka kādā aptaujā noskaidrots – vairāk nekā 80 % sieviešu dzemdībās jutušas bailes, bet 53 % atzīst, ka “tas bija daudz briesmīgāk”, nekā viņas bija iedomājušās. Govri pieredze liek apgalvot, ka patiesībā tā nebūtu jābūt – dzemdības var būt dabiskas, ātras un vieglas. Viņas izstrādātā programma palīdz sagatavot dzemdībām gan ķermeni, gan prātu.

Programma darbojas trijos līmeņos. Pirmajā līmenī mērķis ir attīrīt ķermeni, lai nebūtu lieka muskuļu sasprindzinājuma, ūdens aiztures vai locītavu stīvuma, kas varētu traucēt iegurņa paplašināšanos un atslābināšanos, jo tas ir svarīgs priekšnoteikums vieglām dzemdībām.

Otrais līmenis saistīts ar sievietes emocionālās attieksmes maiņu pret grūtniecību un iespējamām bažām par dzemdībām, attīstot sievietē pārliecību, ka viņa var pārvaldīt kontrakcijas un regulēt dzemdību gaitu.

Trešais līmenis ir saistīts ar emocijām – Dr. Govri māca, kā ar mīlestību gaidīt bērniņu un mācīties saskarsmi ar viņu, mazajam vēl mātes klēpī esot.

Šī grāmata runā arī ar topošajiem tētiem – viņi aktīvi tiek aicināti iesaistīties bērniņa gaidīšanas procesā, gan masējot grūtnieces punci, gan citādi sazinoties ar gaidāmo mazuli.

Izrādās, nodibināt emocionālu saikni ar bērnu iespējams jau mātes miesās, un to var ne tikai māmiņa.

Grāmatā atradīsiet paskaidrojumus ājurvēdiskajām metodēm un ieteikumus to pielietošanai, dažus padomus uztura jomā un ārkārtīgi daudz informācijas par to, kā pareizi izturēties pret savu ķermeni – jūsu mīļotā un gaidītā bērna pirmo mājokli. Un atklāsiet, ka šīs zināšanas noderēs gan tām jaunajām mammām, kuras izdzīvo pirmo grūtniecību, gan tām, kuras domā, ka par dzemdībām un grūtniecību jau zina ļoti daudz, jo dzemdējušas jau vairākas reizes.

No angļu valodas tulkojusi Līvija Vulfa. Grāmata izdota apgādā "Zvaigzne ABC".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti