Astmas slimniekiem radīta aplikācija «Uzelpo»

Pirmā mobilā aplikācija  "Uzelpo" astmas slimniekiem latviešu valodā izstrādāta, lai kalpotu kā viegli lietojams un efektīvs rīks slimības kontrolei, informē Latvijas Universitāte (LU). To veidojis LU Medicīnas fakultātes docents un ārsts alergologs Māris Bukovskis, iekļaujot lietotnē arī spēļošanas elementu. 

Aplikācijai ir divas pamatfunkcijas – atgādinošā un izglītojošā. Ievadot aplikācijā savu ikdienā lietojamo medikamentu veidu, daudzumu un laiku, cikos tie jālieto, tiek izstrādāts personalizēts ārstēšanas plāns. Atbilstoši tam norādītājos laikos cilvēks saņem atgādinājumus par zāļu lietošanu un atzīmē paveikto aplikācijā.

Informācija par zāļu lietošanu tiek uzkrāta, lai vienlaikus varētu kalpot par pamatu ārsta vizīšu plānošanai.

Mobilajā aplikācijā atrodamas arī saites uz izglītojošiem un apmācību resursiem speciāli astmas slimniekiem, piemēram, par to, kā pareizi lietot inhalatoru.

“Uzelpo” izmantots arī spēļošanas elements, tās simbols ir veselības koks. Jo rūpīgāk tiek ievērota ārsta nozīmētā terapija, jo labāki būs rezultāti. Ja aplikācija un tās sniegtās norādes tiek ievērotas – veselības koks zeļ un plaukst, ja tas netiek darīts – tas nīkuļo un nokalst.

 “Astma ir arī viens no biežākajiem nāves cēloņiem, un tiek lēsts, ka jau 2020. gadā astma būs trešais biežākais nāves cēlonis pasaulē,” norāda aplikācijas idejas autors un izveidotājs Māris Bukovskis. Viņš stāsta, ka, lai gan astma nav ārstējama, tā ir kontrolējama, daudz ir atkarīgs no pašu pacientu attieksmes.

Mobilā aplikācija ir pieejama gan latviešu, gan angļu valodā. Latviešu valodā aplikācija ir bez maksas. Aplikācija darbojas uz abām populārākajām viedtālruņu ''Android'' un ''IOS''  operētājsistēmām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti