Ārsts urologs: Neielaistai slimībai nav simptomu

Simptomi ir ielaistām slimībām, bet to sākuma stadijā simptomus manīt nevar, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ārsts urologs Māris Jakubovskis, mudinot īpaši vīriešus rūpēties par savu veselību un regulāri doties uz pārbaudēm pie ārstiem.

Ārsts novērojis, ka pēdējos gados attiecībā uz onkoloģiskām saslimšanām kopumā situācija uzlabojas – prevelē pacientiem ar slimību pirmajā vai otrajā stadijā un ne tika daudz trešajā stadijā. Tomēr, viņaprāt, aizvien ir daudz slimības ielaistu gadījumu. Viņš norādīja uz daļas pacientu pasivitāti un nedošanos pie ārstiem.

Taujāts par simptomiem, kas mudinātu doties pie ārsta, Jakubovskis uzsvēra – simptomi parādās jau ielaistai slimībai, bet sākuma posmā īpašu simptomu var nebūt. Tāpēc vienīgais ieteikums ir nākt pie ārsta regulāri.

Ņemot vērā garās rindas uz virkni izmeklējumu, vienkāršākai vizīšu plānošanai ārsts iesaka katram izveidot pārbaužu kalendāru, laikus tās ieplānot un gada garumā iziet.

“Galvenais ir piespiesties to izdarīt,” piebilst ārsts.

Svētdien tiks atzīmēta Tēva diena, kurā līdzās dažādiem saviesīgiem pasākumiem un muzikāliem priekšnesumiem viens visai atšķirīgs ir paredzēts Rīgas kanālā starp Operu un Brīvības pieminekli. Tas būs „Pīļu skrējiens”- jau ceturto gadu rīkota labdarības akcija vīriešu veselības atbalstam.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti