Ārsti: Tvana gāze ir slepkava

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Rīgas Austrumu slimnīcas toksikologi izglābuši kārtējo pacientu, kurš bija saindējies ar tvana gāzi. Ar tvanu viņš saindējās savā dzīvesvietā, un ārsti atzīst, ka viņu glābusi tikai laimīga nejaušība – tas, ka viņš mājās nebija viens. Apkures sezonā tā saindējas daudzi.

Tāpēc mediķi aicina ikvienu, kurš apkurei vai ūdens sildīšanai izmanto gāzes katlu, ierīkot arī tvana gāzes detektoru. Noteikumi visu atbildību par gāzes ierīču drošību uzliek tās īpašnieka pleciem.

Mārtiņš savu vārda dienu sagaida slimnīcā. Gan ārsti, gan gāzes eksperti teikuši, ka varēja būt ļaunāk. Viņa īrētajā dzīvoklī gāzes katls silda tikai ūdeni. Tvans bija noplūdis vannas istabā. Viņš pats atceras, ka palicis slikti un nokritis, pārsitot galvu.

Ārsts Roberts Stašinskis atzīst, ka katru gadu vismaz 100 cilvēku mirst, saindējoties ar tvanu. Pārsvarā tas notiek ugunsgrēkos.

Stašinskis uzsver, ka tvanu nevar sajust.

No 2020. gada 1. janvāra visiem dzīvokļiem būs jābūt aprīkotiem ar dūmu detektoriem. Tie par tvana noplūdi neziņo, tvana gāzes detektori ir atšķirīgi. To ierīkošana paliek katra paša ziņā.

Tāpat noteikumi liek īpašniekam pašam rūpēties par autonomo gāzes apkures katlu tehnisko apkopi.

Mārtiņš pats strādā celtniecībā. Viņš saka – tagad pieskatīs, lai viņa vannas istabā pēc katla remonta tiktu ierīkots arī detektors

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti