Ārsti Rīgā cīnās par suņa sakostās sievietes dzīvību

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) otrdienas, 16.jūnija, vakarā tika nogādāta 63 gadus veca sieviete, kurai vilku sugas suns pilnībā saplosījis abas rokas, informē RAKUS. Mediķi turpina cīnīties par sievietes dzīvību, tikmēr Mazās Juglas ielas apkārtnē jābūt piesardzīgiem, jo melnais suns ar sevišķi garu asti nav notverts.

Pagaidām lietas apstākļi vēl nav skaidri, jo saplosītā sieviete ir reanimācijā galēji smagā stāvoklī. Visticamāk, suns piederējis viņai vai arī viņa barojusi noklīdušu suni, kas mitis dārza mājiņā. Otrdienas, 16.jūnija vakarā uz notikumu vietu Mazajā Juglas ielā izsauktie policisti šāvuši no dienesta ieroča, taču sunim nav trāpījuši un tas aizmucis. Suņa meklēšana turpinās.

Pacientu ar tik smagi saplosītām rokām savā praksē redzējis pirmo reizi, stāsta RAKUS Mikroķirurģijas centra ārsts Māris Krūmiņš.

„Pašlaik sieviete atrodas Intensīvās terapijas klīnikā galēji smagā stāvoklī.

Suņa uzbrukuma rezultātā cietušajai ir salauzti abu apakšdelmu kauli, gūtas multiplas brūces ar izteiktu mīksto audu un asinsvadu bojājumiem. Faktiski mēs runājam par abu roku daļēju amputāciju,” norāda mikroķirurgs Māris Krūmiņš.

Sievietei jau ir veiktas divas operācijas - pagaidu fiksācija kauliem un atjaunota asinsrite abās plaukstās. Tiklīdz kā uzlabosies pacientes veselības stāvoklis, tiks plānotas rekonstruktīvās operācijas mīksto audu bojājumu likvidēšanai, bet par to ārsti runā atturīgi, jo pašlaik notiek cīņa par sievietes dzīvību.

Juglas un apkārtnes iedzīvotājiem jābūt uzmanīgiem, īpaši jāpieskata bērni. Nekavējoties jāziņo policijai, ja tiek manīts liels melns aitu sugas jauktenis, un pašiem nekādā gadījumā nevajadzētu tam tuvoties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti